Večerní slavnostní premiéra příběhu o tom, že „kdo chce víc, víc a víc, nemá nakonec nic“ se odehraje v pátek 24. února od 18 hodin.

Tvůrci a herci z Alfy respektují základy známého příběhu, nevidí ale pohádku černobíle. Nechtěli inscenovat temný příběh nesnesitelné zlé babky a zcela podřízeného smutného dědka. Zajímal je příběh dvou lidí, kteří se mají rádi: dědek je rád na světě, miluje moře a nepotřebuje nic víc než rybaření a svoji babku. Babka z bídy a hladu hudruje a je trochu chamtivá, ale nakonec je s dědkem vcelku šťastná. Ale jen do chvíle, než dědek vyloví zlatou rybu a ta jim nabídne, že jim splní přání. V tu chvíli babku ovládne temnější strana její povahy… „Chtěl jsem happy end, proto příběh končí dobře, tedy odpuštěním,“ říká režisér Tomsa Legierski.

V inscenaci nebudou chybět písničky, pod kterými jsou podepsáni další členové souboru Divadla ALFA. Autorem hudby je herec, režisér a skladatel Petr Vydarený, texty napsala herečka Blanka Josephová Luňáková. „Písně nejsou žádná vycpávka, prozrazují rozpoložení hlavních hrdinů, pomáhají prokreslovat postavy. Blančiny texty jsou poetické a nepopisné a skladatel Petr Vydarený se rozhodl opřít o nejdokonalejší nástroj – lidský hlas. Víc neprozradíme,“ uvedla dramaturgyně Petra Kosová.

Hereckými oporami komorně obsazeného kusu jsou dlouholetý člen ansámblu Alfy Martin Sádlo Bartůšek, nová členka týmu Kristýna Franková, která je ale velmi zkušenou herečkou, a technik Aleš Kolovrat, jenž v představení kouzlí se zlatou rybou pod vodní hladinou.

Alfa chystá i večerní představení

Divadlo Alfa hraje toto představení, stejně jako ta ostatní, především dopoledne pro školy a školky. Rodiče s dětmi jej mohou zhlédnout v rámci sobotních odpoledních představení 18. března od 15 hodin, v sobotu 25. února už je vyprodáno.

Vedle toho připravuje Alfa přibližně jednou za měsíc i večerní představení vybnraných her. V pondělí 6. března od 19 hodin tak budou mít diváci jedinečnou příležitost vidět oceňovanou inscenaci Alfy Putování dobrého Hanse Böhma Evropou.

Na 24. dubna od 19 hodin pak chystá Alfa česko-polskou inscenace Snowball. Napínavý příběh ze světa hráčů počítačových her, youtuberů a účelově manipulovaných informací měl premiéru v listopadu 2022.