Nová výstava jeho obrazů a grafik nezapře už svým názvem, že se dlouhé roky věnoval kreslenému humoru. Jmenuje se Čůzy a andělé a začne tuto středu 1. září o osmnácté hodině v Domě hudby v Husově ulici v Plzni.

„Kreslený humor mi hodně dal, ale taky jsem pochopil, že to, co chci říct, musím říct jinak – obrazy, které každému umožní, aby do nich vložil svůj vlastní pocit a svůj vlastní příběh,“ podotýká autor před zahájením výstavy, jež by jej měla představit nejen jako humoristu. Vždyť mezi malíře, které obdivuje, náleží El Greco, Mikuláš Medek, Boris Jirků či Jackson Pollock. „Dost dlouho mi však trvalo, než jsem si uvědomil, že nechci malovat jako někdo, kdo se mi líbí. Že chci malovat sám za sebe a ne za někoho jiného. Ale myslím, že už to vím, a doufám, že je to i vidět,“ dodává Václav Hradecký na vysvětlenou.

Narodil se před jedenašedesáti lety v Novém Městě na Moravě a pro jeho novou výstavu je významné, že v letech 1978 až 1989 žil právě v Plzni. Většinu života je však spojen s Prahou – přispíval do časopisů Dikobraz, Mladý svět, Reflex, Vlasta, Vesmír i do hudebních měsíčníků Harmonie a Hudební rozhledy. Po roce 1990 se stal šéfredaktorem Nového Dikobrazu a jako karikaturista se zúčastnil výstav v zahraničí i u nás včetně pražského Rudolfina. Vydal čtyři autorské knihy a své malby vystavil letos už v Galerii Lapidarium v Praze. Plzeňská výstava bude otevřena ve všedních dnech až do 8. října.