Přijali pozvání svého kamaráda, plzeňského trampa Bédi Šedifky, k oslavě jeho 80. narozenin. Tříhodinový koncert nebo možná spíše trampský potlach se uskuteční od 18 hodin ve velkém sále Měšťanské besedy.

„Očekávám, že přijde spousta lidí a hodně tátových přátel a že to bude taková velká zpívaná. Samozřejmě se budou hrát tátovy písničky, ale hosté budou hrát i svůj repertoár," říká jeden z organizátorů oslav, syn Bédi Šedifky Michal Röhrich, který s oslavencem vystoupí jako Duo Komáři.

Dále přijali pozvání brněnští T.E. Band, kteří patří ke kapelám hrajícím pravidelně Šedifkovy písničky, trio muzikantek z Blovic Přelet MS, Miky Ryvola v triu s muzikanty z Nezmarů Pavlem Zajícem a Jimem Drengubákem a zpěvačka Jitka Vrbová. Každý z hostujících interpretů bude hrát zhruba půl hodiny. Mezi jednotlivými vystoupeními budou kratičké přestávky. K dispozici bude celé zázemí sálu včetně baru a přísálí.

Béďa Šedifka je jedním z pilířů současné české trampské scény. Napsal desítky textů a písniček, z nichž mnohé převzali i další hudebníci, jako je třeba Samson Lenk. V Plzni je zároveň organizátorem hudebních akcí. Už v 90. letech pořádal pro členy trampské osady Písničková pohlazení.

Nejdříve se konala jednou do roka, ale získala takovou popularitu, že se později přesunula „velká" Pohlazení do Pekla a takzvaná „malá" byla v plzeňském HiFi klubu. Na různých scénách se konala do roku 2007, kdy na čas zanikla. V roce 2011 obnovila tradici Měšťanská beseda. Kromě pozvaných kapel vždy vystupuje i Duo Komáři, které tvoří spolu s Béďou Šedifkou jeho syn Michal. Do pořadu, který se koná třikrát až čtyřikrát do roka, si pak zvou další kapely.

Program Kina Beseda

23. 11. 18:30 – Mládí (filmy, co stojí za to vidět) – V luxusním lázeňském hotelu se každý rok setkávají staří přátelé. Fred a Mick vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Bohaté podněty jim poskytují ostatní excentričtí hosté. Nový film režiséra Paola Sorrentina.

30. 11. 18:30 – Monty Python a Svatý grál (na snímku) – film letos slaví 40 let od svého natočení, a jak lépe slavit než přímo v kině! Přijďte do Kina Beseda zhlédnout velmi neotřelé zpracování příběhu krále Artuše, který hledá nejen nejlepší rytíře, ale i Svatý grál.

V Besedě zahrají Mišík a Hlas

Nenechte si ujít jedinečný koncert dvou rockových básníků! Rockoví bardi Vladimír Mišík (na snímku) a Ivan Hlas zamíří i se svými doprovodnými formacemi 30. listopadu do Měšťanské besedy. Každý z nich připomene své nejznámější hity a zazní i písničky z jejich posledních alb – Mišíkova Ztraceného podzimu a z loňské desky Hlasova tria Vítr ve vlasech. Koncert začíná v 19 hod.