Návštěvníci se při něm mohou těšit na soubory z Čech a Moravy, ale také ze zahraničí. Do Plzně zavítají soubory z Nepálu, Chorvatska, Ukrajiny, Slovenska a Německa.

Festival už tradičně odstartuje ve středu 7. června Folklorním večerem v Konstantinových Lázních. Ve čtvrtek 8. června začne od 18 hodin v krásných prostorách Selského dvora U Matoušů v Plzni-Bolevci program U Matoušů lipka…. V pátek se festival přesune na svoji hlavní festivalovou scénu U Branky ve Smetanových sadech v Plzni. V neděli odpoledne potom nabídne své pořady také v Plzni na Doubravce nebo v Dýšině.

V rámci festivalu se letos budou slavit také dvě významná výročí: 30 let spolupráce partnerských měst Plzeň a Regensburg a 65 let Souboru písní a tanců Jiskra z Plzně. Ve spolupráci s Plzeňským krajem budou poprvé na festivalové scéně předána ocenění Plzeňského kraje v oblasti tradiční lidové kultury. „V rámci oficiálního zahájení festivalu bude také uvedena jedinečná výstava fotografií z projektu Tradice v obrazech fotografa Václava Šilhy a jeho týmu, která bude k vidění na výstavních panelech v prostoru před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje. Při nedělním dětském pořadu Nebudem pořád tak maličký nabídne festival doprovodný program pro rodiny s dětmi Budeme si hrát! s hravými stanovišti s folklorní tematikou pro menší i větší děti,“ informovala za pořadatele festivalu Radka Šmídlová.

Vstup na všechny festivalové pořady je zdarma, detailní program je na webových stránkách festivalu www.mffplzen.eu.