Místem činu je opět Anděl Café Music Bar, kde hned druhý festivalový den v pondělí 22. 4. zastihnete hudebně divadelní projekt Anny Polívkové Aniby Neřekla. Populární herečka je v něm rozkročená mezi muzikálem a rozpohybovaným koncertem. O den později (23. 4.) už pódium Anděla zaplní parta známých muzikantů, kteří se tentokrát sešli pod tajemným heslem Neruda. Frontmani Monkey Business Roman Holý a Matěj Ruppert se obklopili skvělými muzikanty (Frederik Janáček – baskytara, Miloš Dvořáček – bicí a další) a stvořili překvapivě tvrdou hudební směs. Na Nerudu volně naváže 24. 4. hudební večer nazvaný Příběhy podle Brabence. Nejprve na něm vystoupí kmenoví hudebníci skupiny The Plastic People Of The Universe – saxofonista a zpěvák Vratislav Brabenec a kytarista Joe Karafiát jakožto duo zhudebňující Brabencovy básně. Dále uslyšíte kapelu Burgtheater, která pokřtí CD zhudebněných básní tohoto autora. Ke slovu přijde na festivalu i reggae – ve čtvrtek 25. 4. zahrají Colectiv & Zero Gravity. V pátek a sobotu to budou v Andělu do ranních hodin roztáčet DJ´s. Na jeden z koncertů můžete zajít i do Zach´s Pubu, kde se 25. 4. představí Vladivojna La Chia.

FIlmy NAšich LEt s Babčákovou a Sedláčkem

Hosté letošní talkshow Tomáše Baldýnského mohou působit jako poněkud protichůdné osobnosti. Navenek neustále pozitivně naladěná Simona Babčáková jako by byla synonymem lehkosti žití a radosti z něho, zatímco Robert Sedláček se nijak, osobně ani umělecky, netají kritickým přístupem k životu i společnosti, ve které žijeme. Babčákové komediální talent a neskutečné improvizační schopnosti versus „spravedlivá a permanentní rozzlobenost" v dobrém slova smyslu na svět kolem nás, jenž je podrobován Sedláčkovým filmovým pitvám. Na světě naštěstí není nic černobílé. Simona Babčáková sehrává nejen v Dejvickém divadle řadu charakterních a těžkých rolí, a Robert Sedláček zase není člověk bez nadhledu a smyslu pro humor. Talkshow FIlmy NAšich LEt uvidíte 23. 4.

Čítárna v kontejneru a Street market na ulici

Jako netradiční odpočinková čítárna bude v neděli 21. 4. v 18:00 slavnostně otevřen v Kopeckého sadech před Besedou první z řady kontejnerů unikátního projektu Kontejnery k světu. K dispozici budou knihy, časopisy, připojení k internetu a samozřejmě zde bude i možnost příjemného posezení. 26. a 27. 4. najdete v ulici B. Smetany Street market s netradičními a nekonfekčními doplňky a módou mladých českých návrhářů a designérů. Podrobnosti o programu a dalších akcích Finále Plzeň najdete na www.festivalfinale.cz.