Osmadvacátý ročník Mezinárodního festivalu Divadlo připravil od 9. do 16. září více než padesát představení. Vzhledem k situaci, jaká ve světě panuje, nebude letos tak široká zahraniční účast jako v předchozích ročnících – do hlavního programu zasáhnou souboryz Francie a Slovenska, do doprovodného ještě z Polska.

„I tak bude mít festival možná až překvapivě velký rozsah a bude přehlídkou hlavně českých tvůrců a českých herců, kteří tu v předchozích ročnících tolik neúčinkovali. Věříme, že festival bude signálem, že divadlu nejen fandíme, ale že stále žije a bude žít i v této sezoně,“ uvedl ředitel festivalu Jan Burian.

Žánrově pestrý hlavní program tak nabídne to nejlepší, co vzniklo během uplynulé sezony poznamenané koronavirem. Do Plzně přijede například brněnské Městské divadlo s neobyčejně zábavně pojatou Havlovou Žebráckou operou, Divadlo Husa na provázku s Donem Quijotem inscenovaným jako televizní diskuze, chybět nebude činohra Národního divadla s novou inscenací Stát jsem já. Plzeňská divadla zastoupí Divadlo J. K. Tyla s Middletownem a Divadlo Alfa s Pozor, Zorro!

Hrad Rabí
Oblíbená místa postrádají cizince

V sekci Johan uvádí bude na programu také několik představení v Moving Station, zdarma si budou moci diváci užít vystoupení pod širým nebem.

Vstupenky na festival jsou v prodeji od srpna a už jich je prodáno kolem 4000. „To je 70 procent celkové kapacity,“ pokračoval Burian.

Samozřejmostí bude povinnost dodržovat bezpečnostní opatření proti šíření koronaviru, diváci budou do divadla vpuštěni jen s rouškou. „Výhodou je, že naše sály mají kapacitu do 500 lidí, takže nemusíme řešit jejich rozdělení do sektorů,“ doplnil ředitel festivalu.

Více informací na festivaldivadlo.cz.

Ilustrační foto.
Hrála, že je mrtvá. Zachránila si tím život.