„Párkrát jsme si v Plzni pro ceny už byli, ale ještě jsme během slavnostního vyhlášení nehráli, takže se těšíme. Vybereme ty nejlepší písničky, na které lidi paří, aby to byla pořádná jízda,“ slibuje kytarista a zpěvák Divokýho Billa Václav Bláha.

„Žebřík je pro mě prestižní záležitostí, protože v něm hlasují lidé, kteří mají muziku rádi a poctivě chodí na koncerty a sledují, co se na naší scéně děje,“ říká zpěvák Tomáš Klus, který bude mít na Žebříku koncertní set a také bude čekat, zda nepromění ve vítězství několik svých nominací, mimo jiné v kategorii Zpěvák roku. „Na Žebříku je skvělé, že propojuje muzikanty a jejich publikum. Potkáváme se v zákulisí, u baru i na WC,“ směje se.

„Návštěvníky čeká šestihodinový hudební maraton. Vystoupí dále např. Vladimír Mišík, kapely Mydy Rabycad nebo Gaia Mesiah,“ informuje Jarda Hudec, ředitel hudebních cen Žebřík. Dodává, že mezi jednotlivými koncertními sety vyhlásí první tři místa v deseti kategoriích.

Výsledky zatím organizátoři drží v tajnosti, většina nominovaných však přislíbila, že do Plzně na vyhlášení dorazí. Slavnostní večer budou v pátek moderovat Iva Pazderková a Jakub Kohák.

Ceny stejně jako každý rok vytvořil sochař Václav Česák žijící ve Starém Smolivci. „Cena je pozlacená a zpodobňuje písmeno I, které objímá Múzu,“ říká sochař.