Na dvojCD s titulem Na muzikál do Plzně! najdou posluchači třicet čtyři skladeb. Písně z populárních světových muzikálů Kočky, Chyť mě, jestli na to máš, Duch, Donaha!, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Billy Elliot, Elisabeth, American Idiot, Něco shnilého!, Sunset Boulevard, ale i české Dobře placené procházky zní v podání členů souboru muzikálu DJKT i několika populárních hostů. Zpěváky doprovází převážně orchestr muzikálu divadla, ve čtyřech skladbách pak Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

„Soubor muzikálu prošel v posledním období velkou proměnou – od někdejšího operetního ansámblu až po dnešek, kdy je schopen uvádět ty nejnáročnější světové muzikály. Slavné tituly naše divadlo často nabízí v české premiéře a nelze je jinde vrepublice vidět. Mnohé z nich jsou ostatně na tomto CD také zastoupeny,“ uvedl ředitel divadla Martin Otava.

Práce na průřezovém dvojcédéčku plzeňského muzikálu zabrala více než dva roky. „Lví podíl na něm má dramaturg našeho souboru Pavel Bár, který repertoár cédéčka sestavil a staral se o jeho realizaci,“ přibližil vznik nahrávky šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský.

Většina skladeb byla natočena v Novém divadle v čele s místními zvukaři Matoušem Pilným a Tomášem Lorencem, na vzniku CD se podílela ale i další nahrávací studia, například Český rozhlas v Plzni i v Praze, a to ve spolupráci s rozhlasovým pořadem Muzikál expres.

Slavnostní křest CD Na muzikál do Plzně! je sice plánovaný až na 12. ledna 2022, zakoupit jej lze už teď ve foyer Nové scény DJKT hodinu před a během představení, v pokladně předprodeje divadla či on-line v e-shopu muzikalexpres.cz.