Vedle více než dvou desítek členů souboru vystoupí v programu Jsme muzikál! 70 také hosté spjatí s úspěšnou historií plzeňského muzikálu – Dasha, Jan Ježek, Zuzana Krištofová, Petr Vondráček a Bronislav Kotiš a děti z Muzikálového studia DJKT. První z koncertů, které byly původně naplánovány na březen a duben, se odehraje na Nové scéně plzeňského divadla už ve středu 2. září, další pak 15. října a 1. listopadu.

Program koncertů představí průřez významnými muzikálovými tituly z dob minulých, současných i budoucích. „Muzikál v Plzni slaví sedmdesátiny a dalo by se tedy říct, že je to úctyhodný stařík. My vám ale předvedeme, že přestože toho už hodně dokázal, pořád to umí pěkně rozbalit. S koncertem Jsme muzikál! 70 zažijete mimořádný večer, proletíme s vámi celou minulost a namíříme si to až k daleké budoucnosti. Muzikál žije a v Plzni obzvlášť,“ zve diváky šéf muzikálového souboru Lumír Olšovský.

Do prvních ročníků letos nastoupilo  84 vězňů.
Vězni na Borech si užijí novou tabuli

Součástí oslav je také výstava ve foyer Nové scény. „Pokud si tedy chcete připomenout své zážitky z někdejších představení muzikálového souboru, dozvědět se něco navíc o jeho historii nebo si prostě užít slavné muzikálové hity, dorazte na některý z koncertů či na naši výstavu Jsme muzikál! 70,“ vybízí diváky k návštěvě divadla dramaturg a autor výstavy Pavel Bár.

Na výstavě, která je zpřístupněna divákům zdarma vždy hodinu před začátkem představení, je možné zakoupit fotoportréty jednotlivých členů souboru a inscenační plakáty nejoblíbenějších inscenací.

Nová autobusová linka na Výsluní.
Výsluní se dočkalo autobusové linky