S písněmi legendární francouzské šansoniérky spojila svou kariéru před více než 15 lety v plzeňském Divadle J. K. Tyla. A přestože před tím i po té vystřídala několik zásadních postav v řadě úspěšných muzikálů včetně excelentní Evity, žádná z rolí už rovnici Fišarová = Piaf nevyvrátila.

Plzeňské publikum se o tomto pevném poutu bude moci přesvědčit v polovině prázdnin na zahradě Měšťanské besedy, kam přijede Radka Fišarová (na snímku) se svým recitálem Rendez Vous.

Váš koncert bude jedním z vrcholů letošního léta na zahradě Besedy. Na jaké písně se mohou vaši příznivci těšit?
Společně s Jazztriem Vladimíra Strnada a vzácným hostem akordionistou Aliaksanderem Yasinskim jsme si připravili slavné písně z repertoáru Edith Piaf, jak jinak? A vedle toho třeba také známé i méně známé skladby například Charlese Aznavoura, Mireille Mathieu či zhudebněné básně Jaquese Préverta. Ráda bych uvedla i několik melodií z francouzských filmů, ať už v originále nebo případně s českými texty. A věřím, že bude čas i na něco z mé vlastní tvorby.

Měla jste skvělý začátek muzikálové kariéry, kdy jste se stala rekordmankou v roli Evity Perónové. Muzikálu se věnujete vlastně pořád, ale vaším životním osudem je šanson a Edith Piaf. Jak k tomu došlo?
No, vlastně jsem začínala jako sborová zpěvačka v Bambini di Praga, kde jsem byla od pěti let, a ve dvanácti jsem založila countryovou skupinu Auris, s níž jsme získali spoustu cen. Asi díky těmto úspěchům jsem už během studií dostala nabídku do muzikálu Vlasy, a když mi bylo 20 let, vyhrála jsem konkurz na roli Evity. A skutečně jsem se stala vůbec nejmladší představitelkou této role na světě. A pak po dvou letech v roce 2000 přišla celkem nenápadná, ale příjemná nabídka od režiséra Libora Vaculíka na roli Edith Piaf v tanečním muzikálu Edith vrabčák z předměstí v plzeňském Komorním divadle. To byl moment, kdy jsem se poprvé setkala s Edith Piaf a začala blíže poznávat tento hudební styl. Tehdy jsem vůbec netušila, že se mi tak vryje pod kůži a že v šansonu v podstatě najdu sama sebe.

Přestože vaši podobnost leccos naznačovalo? Například podobný hlasový projev nebo dokonce i fakt, že jste obě narozené 19. prosince.
Horoskopům jsem nikdy nepropadla, takže v datu narození jsem nikdy tu podobnost nehledala. Je ale pravda, že v některých věcech máme cosi společné. Ale upřímně jsem ráda, že naše životy jako celek jsou zcela jiné a podobnost zůstává jen v tom zpívání.

Je vám díky Edith Piaf nějak blízká Paříž a vůbec Francie?
Nemám potřebu procházet a zažít ta místa, kde se Edith pohybovala a skutečně žila, a nasávat tu atmosféru, abych se jí ještě více se jí přiblížila. Upřímně byla jsem ve Francii jen dvakrát. Jednou jsme pouze přestupovali na další letadlo a pak jsem byla na prodloužený víkend v Paříži. Jsem přikovaná k Čechám a jsem tu ráda. Mou Eifelovkou a je Petřínská rozhledna a mou Paříží je Plzeň, kde jsem s Piaf začínala.

Připomeňte prosím muzikály, v nichž jste vystupovala nebo stále vystupujete.
Nevím, zda si takto rychle na všechny vzpomenu, tak možná jen takový výběr. Byla to třeba Kleopatra, Tři mušketýři, Dracula, Touha, Cassanova, Rebelové, Divotvorný hrnec nebo Quasimodo. A v Plzni samozřejmě i Čachtická paní a Hledá se muž, zn. bohatý. Jinak ještě k Evitě je třeba dodat, že jsem se k této roli dostala zase loni po patnáctileté pauze. Zaskočila jsem za Moniku Absolonovou, které začaly krásné mateřské povinnosti. Tak nevím, jestli se náhodou jednou nestanu i nejstarší představitelkou této role.