Živá ulice: Za dveřmi je Plzeň
Už dnes začíná v centru Plzně v Proluce a v Šafaříkových sadech první z divadelních letních podvečerů a večerů. Čtyřdenní přehlídka alternativního pouličního divadla Za dveřmi je Plzeň je součástí festivalu Živá ulice, jehož hlavní program se odehraje v srpnu. Diváci zdarma uvidí produkci špičkových evropských souborů. „Jsou to například portugalští Teatr SÓ s poetickým představením Sómente, které pojednává sice o osamělosti v stáří ale zároveň o statečnosti, která se samotou přichází," zve na zítřejší představení do Proluky ředitel festivalu Živá ulice Jakub Vedral a dodává, že připravena budou i rodinná představení: „Ze Slovenska dorazí v sobotu do Plzně Túlavé divadlo s inscenací Jeden za všetkých! a do žánru dětského komediálního divadla se letos vrhnul i česko-ruský soubor Teatr Novogo Fronta ve spolupráci s komikem Jakubem Folvarčným a v Proluce tak už ve čtvrtek od 17 hod. diváci uvidí jejich nové dílo Jungle Joke. Více o programu čtenáři najdou na www.zivaulice.eu.

Bolevák nabídne Město her
Velký bolevecký rybník je určitě jedním z nejoblíbenějších letních rekreačních míst Plzeňanů. A kromě koupání nabídne v sobotu 19. července už od 10 hod. také pořádnou dávku zábavy. Město her aneb Prázdniny na Boleváku uvádějí Gabriela Partyšová a Jaro Slávik, vystoupí např. kapely Kamelot či No Name. Vstupné činí 25 Kč.

Pivní slavnosti v Nepomuku
Pivo v Nepomuku oslaví svůj svátek už podvaadvacáté. Návštěvníci mohou ochutnávat a hodnotit zlatavý mok z pěti desítek malých i velkých pivovarů a poslouchat přitom muziku. Hraje např. Oplova Dechovka, Pilsen Queen tribute band či Trautenberk. Vstup je zdarma.

Dobřany: 
Pouť za plotem
Město Dobřany chystá o víkendu Pouť za plotem v areálu psychiatrické nemocnice. Pouť za plotem navazuje na dřívější tradiční akci Mezi ploty. Hudební program nabídne například dětskou diskotéku nebo vystoupení skupin Kabát revival, Kníry, Lucie revival nebo Anakonda Benda. Připraveny jsou tvůrčí dílny, zdobení perníčků nebo pouťové atrakce v areálu koupacího biotopu Kotynka. V kostele Povýšení sv. Kříže bude k vidění výstava arteterapie. Vstupné se neplatí.

Keltský den na Radyni
Podhradí hradu Radyně se v sobotu promění v keltskou vesnici. „Keltská divadelní společnost Vousův kmen má pro návštěvníky připravený zajímavý program: ukázky řemesel a způsobu běžného života z mladší doby železné, ukázky odívání, způsob boje, ukázky zbraní a výstroje keltského válečníka, velkou keltsko-římskou bitvu s možností účasti dětí i dospělých z řad návštěvníků," informuje za organizátory Eva Vlachová z K–centra Starý Plzenec. „Konat se budou i turnaje ve střelbě, připraveny budou i sokolnické ukázky výcviku dravců a sov, ohnivé vystoupení a další zajímavý program," dodává. Vstupné činí 80 Kč, snížené 50 Kč a vstupenka na Keltský den platí po dobu konání akce i pro prohlídku hradu Radyně.

Žebnická traktoriáda
V Žebnicích na severním Plzeňsku se v sobotu koná už dvaadvacátý Závod traktorů do vrchu, který každoročně navštěvují davy diváků. Zápis strojů začíná v 9 hod., následuje rozdělení do kategorií. A od 12:30 hod. začínají samotné závody. Vyhlášení výsledků je naplánováno na 17. hodinu a od 19 hod. následuje venkovní zábava s muzikou. Vstupné je dobrovolné, přihlášení závodníci platí startovné.

Pilsner Music 
Fest poprvé
V centru Papírna na Slovanech zítra začíná první ročník nového festivalu s názvem Pilsner Music Fest. Organizátoři chtějí během dvoudenního programu (18. a 19. července) představit špičku české klubové scény. Vystoupí např. kapely Hentai Corporation, Trautenberk či Atari Terror. „Pereme se s tím, že se tento víkend koná dost jiných akcí," poznamenává organizátor festivalu Jan Trapp. „Museli jsme trochu zredukovat program. Hlavní kapely zůstaly, ale nezahrají revivaly, které stály nejvíc peněz. Doufáme, že i přesto lidé dorazí," dodává.

Hrady CZ
Desáté narozeniny letos slaví hudební festival Hrady CZ, jenž má každoroční zastávku na hradě Švihov, kde letos v pátek a v sobotu vystoupí téměř dvě desítky špičkových interpretů, např.: Sto zvířat, Divokej Bill, Visací zámek, Monkey Business, Chinaski, Tomáš Klus.

PŘEHLED VÍKENDOVÝCH UDÁLOSTÍ:
Za dveřmi je Plzeň
17. – 20. července, Plzeň: Proluka, Šafaříkovy sady a Papírna
Vstup zdarma, jen představení With Unarmed Forces (20. 7. od 20 hod. v Papírně) je placené, vstupné činí 90 Kč.

Město her
19. července od 10 hod., Velký bolevecký rybník, vstupné 25 Kč.

Pivní slavnosti
19. července, Nepomuk, program začíná ve 12 hod. Vstup zdarma

Pouť za plotem
19. a 20. července od 10 hod. Dobřany – areál Psychiatrické nemocnice a biotop Kotynka. Vstup je zdarma.

Keltský den
19. července od 11:00 hod., Radyně. Vstup 80 nebo 50 Kč.

Traktoriáda
19. července, Žebnice, od 12:30 hod. start závodu, od 19:00 hod. zábava. Vstup dobrovolný.

Pilsner Music Fest
18. (přístup od 15 hod.) a 19. července (přístup od 10:30 hod), centrum Papírna (Plzeň-Slovany). Vystupují např. Atari Terror, Hentai Corporation, Rambanbán… Vstupné na oba dny 200 Kč.

Hrady CZ
18. a 19. července, hrad Švihov. Vystupují např: Tomáš Klus, Chinaski, Visací zámek…
Vstupné v pátek 300 Kč a v sobotu 490 Kč.