Mandrage vystoupí v komorním prostoru plzeňského Divadla pod lampou téměř na konci svého turné, po plzeňských koncertech už následují jen čtyři březnová zastavení.

ZAVZPOMÍNÁME SI

„Tentokrát jsme připravili jen pár exkluzivních koncertů s názvem V klubu. Jak už název napovídá, nepůjde tedy o klasické koncerty, ale o klubová vystoupení,“ informuje zpěvák a kytarista Pepa Bolan (na snímku z archivu Deníku). „Tak trochu si zavzpomínáme na dobu, kdy jsme začínali,“ dodává. Mandrage však v klubech nehráli už skoro deset let, tedy od doby, kdy se velkým hitem stala písnička Hledá se žena z jejich druhého stejnojmenného alba z roku 2009. Singl obsadil na deset týdnů české hitparády.

Ivan Slabý v Domě hudby.
Hledá se významný umělecký počin roku 2018

Mandrage vydali celkem šest alb, mají platinové i zlaté desky. Loni 'jeli' turné k albu Po půlnoci, které rozdělili do dvou částí – jarní a podzimní.
„Věříme, že koncert V klubu je nejen pro nás, ale i pro fanoušky, příjemnou změnou. A navíc takhle budeme s fanoušky v mnohem bližším kontaktu. Show však musíme přizpůsobit prostorům klubu, takže žádné velké efekty, pouze kapela, fanoušci, hudba a spousta zábavy,“ vzkazuje Pepa Bolan.

HODNĚ KRAVÁLU A RADOSTI

Jeho kolega, klávesista Fran-tišek Bořík, dodává, že 'Lampu' si vybrali především z osobních důvodů: „Do tohohle klubu jsme chodili na koncerty i jsme v něm odehráli naše první koncerty. Prostě to tam máme rádi. A navíc šéf 'Lampy' Petr Choura je jeden z nejlepších stage managerů v republice. Potkáváme se s ním i mimo 'Lampu' na všemožných festivalech a máme ho moc rádi. A jeho syn Mikoláš s námi navíc jezdí jako technik. Jsme zkrátka na Divadlo pod lampou navázáni.“ Dodává, že v tuhle chvíli opravdu nedokáže říci, zda koncert bude komornější, protože Mandrage chystají spoustu kraválu, tance, prostě radosti, která ke koncertu patří. „Díky tomuto menšímu turné jsme mohli pustit z hlavy všechny starosti se světly, zvukem, technikou, logistikou a vším, co nám před velkým turné nedá spát. Chceme prostě jen jet, bavit se a bavit u toho i ostatní. Slibujeme si od toho, že budeme veselejší, radostnější a všechno bude báječné navzdory tomu, že diváka ochudíme o velkou pódiovou show. Už teď se těšíme a slibujeme, že to bude stát za to,“ zve František Bořík do plzeňské 'Lampy'.

Barokní poklady v Mariánské Týnici.
Barokní poklady jsou k vidění Mariánské Týnici