Hry jsou předehrou plzeňského majálesu vrcholícího v pátek zvolením nového krále majálesu a v sobotu velkým open air festivalem v amfiteátru na Lochotíně.

„Studentské dny jsou úplnou novinkou. Stavovská unie studentů vyzvala studentské organizace k přípravě programu před oficiálním začátkem. Cílem je zpestření a pochopitelně i rozšíření celé akce,“ prohlásila Jana Bártová ze skautského týmu Lanáč, který měl na starosti lanové překážky v aleji vedoucí z Kaplířovy ulice k univerzitě.

Právě lanové překážky, slalom mezi sifonovými lahvemi nebo luštění hlavolamů byly hlavními lákadly zpestřující včerejší den studentům na borské univerzitě.

Lanové překážky, které organizátoři připravili, přilákaly slušný počet studentů. „Vyhlédli jsme dobré místo. Alejí si mnoho studentů zkracuje cestu na Klatovskou třídu. A nezapomněli jsme na propagaci,“ pochlubila se Bártová.

Jedním z mladých studentů, kteří si nenechali lanové dráhy ujít , byl Jan Vavřík. „Je to spíš náhoda, že jsem tady. Ale určitě je to pro mne zpestření a zároveň určitý druh odpočinku,“ pochvaloval si akci Vavřík, který se chystal také do atria, kde ho lákaly hlavně hlavolamy.

V átriu univerzity soutěžili jednotlivci i týmy. „Studenti ze začátku jen okukovali, co se tady děje, museli jsme je oslovit a trochu postrčit,“ říká s nadsázkou Andrea Březinová ze studentské organizace Sifon. Sifon měl společně se studenty z IAESTE na starost program v atriu univerzity.

Dnes se studentské dny přesunou do vysokoškolských klubů, večer je připravený program v Bastile, Pivoňce a Uchu. Majáles je už tradiční slavností. Původním cílem bylo sjednotit všechny studenty. Dnes oslovuje mladé lidi ke společnému pobavení a přivítání jara. Pověst dokonalého prostředku na odhánění nudy má majáles již od 15. století.