Tentokrát představí svůj sólový recitál, na který se dnes mohou těšit návštěvníci Zach´s Pubu. Písně z alb První, poslední a Křižovatka si poslechnou od 20.30 hodin. „Úplně poprvé jsem v Plzni vystupovala asi v roce 2007 ještě s mojí bývalou kapelou Docuku. Jednalo se o festival Struny na ulici. Další hraní bylo v klubu Pod lampou, tam mě z Prahy přibrali Trabandi. A zatím naposledy jsem si dvakrát zahrála v HiFi klubu. U Zacha budu mít premiéru, prý je to malý a moc útulný klub, takže se hodně těším," říká muzikantka Lucie Redlová a dodává, že loňský rok se po vydání alba Křižovatka věnovala spíše koncertování než nové tvorbě. „Ale nějaké novinky mám. V září vyšla na albu Dáreček 2 (pocta kapele Mňága a Žďorp) předělávka písničky Splynul," upřesňuje.

Kde všude jste už v Plzni vystupovala?
Úplně poprvé to bylo asi v roce 2007 ještě s mojí bývalou kapelou Docuku. Jednalo se o festival Struny na ulici. Další hraní bylo v klubu Pod lampou, tam mě z Prahy přibrali Trabandi. A zatím naposledy jsem si dvakrát zahrála v HiFi klubu. U Zacha budu mít premiéru, prý je to malý a moc útulný klub, takže
se hodně těším.

Máte nějaký bližší vztah k Plzni?
Já Plzeň pořád ještě moc neznám, přeci jen je to z Valmezu dost daleko, ale jinak je můj vztah k ní veskrze pozitivní. Poslední zářijový koncert mám spojen se dvěma skvělými zážitky. Jednak mi kamarádka Mili přímo na koncert donesla vlastnoručně pečený perník s titulním obrázkem mého bookletu a pak jsme druhý den při procházce lesem za domem mé hostitelky Marty kousek za Plzní našly kopu úžasných hřibů. Těším se, co mě čeká nyní.

Kolik nových písní od Křižovatky vzniklo?
Loňský rok jsem po vydání alba věnovala spíše koncertování než nové tvorbě, ale nějaké novinky mám. V září vyšla na albu Dáreček 2 (pocta kapele Mňága a Žďorp) předělávka písničky Splynul, kterou jsme zaranžovali s producentem Křižovatky Timem Eriksenem, a teď v březnu jsme společně s Beatou Bocek a Jitkou Šuranskou rozjely nový projekt MDŽ - Muzikantky, Dámy, Ženy.

Nyní koncertujete i s kapelou Garde. Vystupujete raději s ní nebo sólově?
V tom vidím zajímavý vývoj. Myslela jsem si, že po Křižovatce už mě samotné hraní ani nebude bavit. Polovina nových písní totiž vznikla, když už jsem měla kapelu, a vlastně nikdy nezazněly jen tak s kytarou. Nicméně poté, co jsem se několika sólovým hraním z praktických důvodů prostě nevyhnula, jsem zjistila, že ty písně fungují i samy o sobě. To mě tak potěšilo, že se tomu nevyhýbám.

Karel Souček