Jistě jste si již všimli veselých laviček v centru Plzně, které lákají k odpočinku. Tento projekt je dílem Rotary Clubu Plzeň Beseda. Získává peníze na pomoc potřebným. Série 24 laviček, které si mohou partneři projektu koupit či pronajmout, znamená podporu pro plzeňské sdružení na pomoc postiženým dětem Help Me. V uplynulých dvou letech výtěžek posloužil k zajištění osobních asistentů pro začlenění dospívajících postižených do společnosti. Jak pomůže ten letošní, se dozvíme až po ukončení celé akce v listopadu.

Ale už nyní se můžete zapojit do naší soutěže a vybrat nejkrásnější lavičku a přitom vyhrát zajímavé ceny. Jak na to? Vyberte si lavičku, která se vám nejvíc líbí, připojte tip, jakou částkou přispěli rotariáni ve všech třech ročnících projektu Plzeňské lavičky sdružení Help Me.
SMS ve tvaru

DEN LAV XX YY

odešlete na tel. č. 900 11 04 (XX – č. lavičky, které je napsané u každé fotografie v galerii, YY – váš tip, př. DEN LAV 01 156002). Cena 1 SMS je 4 Kč. Soutěž zajišťuje ATS Praha. Hlasovat můžete až do 31. května. Vítěznou lavičku uveřejníme na stránkách Plzeňského deníku 6. června včetně informací o výhercích. Autor nejpřesnějšího tipu získá mobilní telefon za 5000 Kč. Další desítku soutěžících čekají hodnotné ceny rozdělené dle toho, jak se k tipované částce nejvíce přiblíží.

Letošní lavičky byly vyrobeny podle návrhu Architektonického studia Hysek výrobním družstvem TVAR Klatovy. Jejich výtvarné ztvárnění je dílem studentů Ústavu umění a designu ZČU.

Projekt naplňuje záměry rotariánského hnutí pomáhat a podporovat potřebné v místě, kde působí. Podrobnější informace o klubu získáte na www.rcbeseda.cz.