„Připravili jsme program, který má za cíl oživit nádvoří v Depu a poskytnout Plzeňákům a lidem z okolí prostor, kde mohou příjemně strávit odpoledne nebo večer. V loňském roce byl festival dvouměsíční, letos je plánovaný jen na červenec, protože na srpnové termíny se už do Depa přihlásily další projekty,“ uvedla produkční festivalu Barbora Krákorová.

DEPOvLETU nabídne hlavně večerní koncerty doplněné třemi pondělními tančírnami s kapelami Pilsner Jazz Band, The Dixie Hot Licks a Džangobells. „V programu budou také gastroakce, kterými bychom rádi navázali na čtvrteční Eat‘n‘beat večery propojující jídlo s hudbou,“ pokračovala.

Pro ty, kdo dávají před tancem přednost dobrému jídlu, tak budou připraveny dva tematické gastrovečery. 22. června bude možné okusit rozličné asijské speciality na akci Ochutnej Asii. 29. června dostane na gastrovečeru Seafood & Prosecco svůj prostor pro změnu kuchyně středomořská. Na 25. června je naplánované červencové pokračování celodenního Depo Street Food Marketu, který již tradičně přiveze foodtrucky a stánky s tím nejlepším ze světové pouliční gastronomie.

Převážně v pátek a v sobotu se budou konat koncerty, kterých bude během měsíce celkem dvanáct a začínají ve 20 hodin. „Oproti loňsku jsme změnili koncept a vystoupí vždy jedna kapela, která tak dostane víc prostoru a bude si moct zahrát celý repertoár. Kapely teď neměly moc prostoru a na živé hraní se těší,“ komentovala Krákorová podobu letošního hudebního programu.

„Zahrají například btnj, známá V3SKA, Ill Fish, kteří představí i skladby z nového alba. Jsme rádi, že se nám podařilo pozvat teepee, duo, jehož oba členové Tereza Lavičková a Miroslav Patočka pocházejí z Plzně,“ vyjmenoval některé z vystupujících kapel Josef Petřík z projektu Plzeňské kapely, jenž na tvorbě hudebního programu spolupracoval.

Vstupné na celý program je kromě jediné akce zdarma. „Přijít může kdokoli, ať už plánovaně nebo když například dostane při procházce podél řeky chuť strávit pohodový kulturní večer, samozřejmě s občerstvením,“ dodala Barbora Krákorová.

Výjimkou, při níž si budou muset návštěvníci zaplatit vstupné, je večer se stand up komedií Na Stojáka, na níž se svým (ne)korektním humorem vystoupí 27. července komici Adéla Elbel, Tomáš Matonoha a Richard Nedvěd. Lístky lze zakoupit předem i na místě v DEPO2015.