„Chceme oživit centrum Nepomuku. Přitáhnout do něj místní i návštěvníky, vždyť přece léto je dobou výletů a určitě máme co nabídnout ať už jde o památky či o zábavu,“ uvádí Pavel Kroupa, místostarosta města, který má na starosti kulturní dění ve městě. Venkovní zábavní a kulturní sezona začíná už v období Velikonoc, kdy se konají první nepomucké farmářské trhy. Na programu jsou jednu sobotu v měsíci až do října. Doprovázejí je hudební i divadelní představení. Po květnové pouti jsou pak až do září každý pátek na programu hudební nebo divadelní vystoupení na venkovní Malé letní scéně. „Pátek jsme zvolili celkem záměrně, neboť se většinou v sobotu střídají prázdninové pobytové turnusy v hotelu nebo v nedalekém kempu, takže než turisté odjedou, mohou vyrazit za zábavou. A věříme, že páteční večer vyhovuje i místním,“ podotýká Pavel Kroupa. Dodává, že dramaturgii večerů připravují tak, aby se střídaly žánry. „Zveme písničkáře, rock'n'rollové, folkové i jazzové kapely a alespoň jednou do měsíce máme divadelní představení pro dospělé,“ uvádí s tím, že na některé produkce je vstup dobrovolný, na jiné je nutné zakoupit vstupenku.

Lídr kapely Tři sestry na pódiu s půllitrem piva. Na koncertech Tří sester nechybí výčep na pódiu. Pivo z něj konzumují nejen muzikanti, ale někdy se dostane i na posluchače v prvních řadách.
Tři sestry oslaví Kristova léta také v Nepomuku

Kromě pravidelných pátečních večerů město spolupořádá s dalšími organizacemi alespoň jednou měsíčně větší víkendové zábavní akce. Například v dubnu to je turistická akce Otevíráme Nepomuk, v květnu pouť s kulturním programem, v červnu alternativní Nefestík a v červenci to budou 26. Nepomucké pivní slavnosti, na nichž se letos představí více než čtyři desítky pivovarů a zahraje několik kapel.

V srpnu se pak ve městě koná tvůrčí rezidence studentů vysokých uměleckých škol.

Každý rok je možné se v Nepomuku vypravit na promítání filmů pod širým nebem. V červenci přijede Kinematograf bratří Čadíků a od 1. do 8. srpna se s filmovými novinkami v Nepomuku usadí Kino na kolečkách.
I o prázdninách je v Nepomuku otevřeno Svatojánské muzeum, Městské muzeum a galerie, Rodný dům A. Němejce i Expozice veteránů na Zelenohorské poště.

Malá letní scéna 29. 6. Písničkář Tom Artway
6. 7. Jananas – osobitá kapela plující mezi žánry
13. 7. Monology vagíny – divadelní představení s Dagmar Bláhovou a dalšími
20. 7. Marien – Portou oceněná folková kapela
27. 7. Crazy Dogs – slavné rock'n'rollové hity

Náměstí A.  14. 7. Nepomucké trhy s kapelou Tabasker a divadlem
21. 7. Nepomucké pivní slavnosti

Louka Pod Vinicí 6. – 9. 7. Kinematograf bratří Čadíků

U Sokolovny 28. a 29. 7. Nepomucký trojúhelník – závod historických motocyklů a sajdkár

více na www.nepomuk.cz