„Jsme rádi, že můžeme letos s festivalem oslavit jeho významný 30. ročník. Myšlenku návratu ke kořenům v posledních ročnících návštěvníci velmi oceňují – stejně jako v začátcích festivalu, i nyní je srpen v podstatě oslavou plzeňské hudební scény,“ říká Lukáš Krásný za pořadatelskou Agenturu Nashledanou.

„Je mi ctí, že mohu poskytnout záštitu pro tuto ojedinělou akci, která je jedním z největších open air městských festivalů v republice. Díky podpoře statutárního města Plzeň je Festival na ulici zcela zdarma pro veřejnost i návštěvníky města. Během devíti dnů na několik scénách ožije centrum města nejen hudebním děním, ale i bohatým doprovodným programem. I letos je zaměřen na podporu regionální kulturní scény a můžeme se tak těšit na vystoupení více než 100 hudebních skupin a interpretů,“ doplňuje Eliška Bartáková, radní pro oblast kultury a památkové péče.

Historický šerm, vojáky s předovkami, jezdce na koních  v dobových uniformách, klauny na chůdách, tanec dvorních dam a především příjezd  císaře Josefa II. zažili během zahradní slavnosti  návštěvníci zámku Kozel u Plzně.
OBRAZEM: Zámek Kozel se vrátil do doby císaře Josefa II.

Festivalový program každoročně představí široké veřejnosti celou řadu začínajících plzeňských kapel, a pomůže jim tak najít další fanoušky. I velká část headlinerů je složena právě z hudebních těles pocházejících z Plzně a okolí. Na různých scénách se vystřídají například Lucie revival a X-Cover (18. 8.), Děda Mládek Illegal Band (19. 8.), Znouzectnost (20. 8.), COP (22. 8.), V3Ska (23. 8.) nebo Semtex (26. 8.).

Z ostatních částí republiky přivezli pořadatelé další zvučná jména, která podpoří rozmanitost a multižánrový charakter festivalu. Skladatel, textař, zpěvák a kytarista Ivan Hlas vystoupí na náměstí Republiky v pondělí 21. 8., stejnou scénu obsadí hned první den 18. 8. Tereza Balonová a její looper. Zooblasters, kapela, co utekla z džungle přímo na podium, jsou ovlivněni mnoha hudebními žánry a ve svých zvířecích maskách se předvedou v Plzni 24. 8. Legendární česká rocková kapela Etc… vystoupí na hlavní scéně v pondělí 21. 8. A v poslední den festivalu se představí i crossoverová kapela Gaia Mesiah se svojí show plnou energie.

I letos se návštěvníci mohou těšit na další speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood s Plzeňskou filharmonií proběhne na náměstí Republiky v neděli 20. srpna.

V nebílovských sadech začal samosběr třešní. Natrhat si je přijeli i manželé Míkovi z Plzně
Zájem o samosběr třešní je v Nebílovech veliký. Jahody v září? Letos ano

Součástí doprovodného programu budou opět Tanec na ulici, různá divadelní představení, kuličková dráha, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi. A opět nebude chybět ani výstava výtvarných děl Barva na ulici.