V úterý 21. října bude v 19:30 hod. v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje zahájen jeho už 9. ročník. „ Když jsem prostor viděl a zjistil, že má skvělou akustiku, nápad byl na světě. A velkou výhodou je, že pivovar je v centru města a nechá se tam pohodlně zaparkovat. A pokud si po koncertě chcete sednout na skleničku, jste u zdroje," vzpomíná kytarový virtuos Lubomír Brabec na rok 2006, kdy se konal první ročník jeho hudebních setkání. „Důležitá také je podpora, které se nám od Plzeňského Prazdroje dostává. Navíc se k projektu přidalo i několik významných společností, které mají ke kultuře, k pivovaru a k Plzni blízko," pokračuje Lubomír Brabec

Na zahajovací koncert 9. ročníku Hudebních setkání jste pozval multiinstrumentalistu Jiřího Stivína. Už víte, na co všechno bude hrát?
Stivín je nevypočítatelný. Hraje naprosto na všechno. Sám jsem ho zažil, že si uřízl instalatérskou trubku, v ní vyvrtal několik dírek a hrál na ni koncert. V pivovaru se nabízí, že by zahrál na skleněné lahve. To by bylo stylové. Určitě mu to navrhnu.

S každým z hostů vždy společně vystupujete. Scházíte se v Praze ke společným zkouškám?
S Jiřím Stivínem jsem již před mnoha lety a po mnoho let pravidelně koncertoval. Natočili jsme spolu i album. Je však samozřejmé, že před koncertem v Praze zkoušíme a těch zkoušek je určitě víc než jedna. Zahrajeme společně nejen klasické skladby pro flétnu a kytaru, ale také jazzové variace.

Čím vás zaujala mladá kytaristka Barbora Kubíková, další z vašich hostů, kteří budou vystupovat v úterý 21. října na koncertě v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje?
Barboru Kubíkovou jsem poznal již před pěti lety a v té době to byla ještě malá holčička a hrála naprosto úžasně. Jsem zvědav, jak po kytarové stránce vyrostla. Její vítězství v mezinárodní soutěži hudebníků do patnácti let je velkým příslibem.