V loňském roce Plzeňský Majáles Open Air navštívilo 20.000 lidí a letošní lákavý program má ambice toto číslo překonat. Zvláště když mezi headlinery jsou taková jména jako Tomáš Klus, Charlie Straight, Mandrage, Inekafe nebo Kryštof. Ten na festival přiveze obří scénu a jedinečnou show, kterou doposud vidělo pouze publikum ve čtyřech měsíc dopředu vyprodaných zimních stadionech v rámci Kryštof Inzerát 2013 tour.

„To, co přiblížilo zážitek z koncertu kluků z Ostravy a Havířova k zážitkům, které jsme zvyklí vídat u těch největších zahraničních hvězd, přiveze Kryštof exkluzivně i na Plzeňský Majáles. Kapela v turné totiž Plzeň úmyslně vynechala, aby tento koncert mohla odehrát v rámci hlavního dne oslav Majálesu," avizuje organizátor Honza Lippert.

Zmíněné turné kapely Kryštof získalo ty nejlepší ohlasy mezi fanoušky i odbornou veřejností. Muzikanti věnovali roční pauzu přípravě nové desky a produkčně největšímu turné jaké si česká kapela může dovolit. Tato investice se vyplatila, v Americe produkované album a i následné turné dodnes sklízí pochvalné kritiky, včetně ocenění za album a kapelu roku v anketách Žebřík a Anděl.

"Majálesy jsou zatím jediným festivalem, který potvrdil investici do naší náročné scény. Ohromně se na to těšíme," doplňuje frontman kapely Richard Krajčo.

Vystoupení Kryštofu téměř na závěr Majáles Open Air festivalu tak už dopředu slibuje velice silný zážitek, který umocní unikátní atmosféra, jež se dá aktuálně zažít pouze v amfiteátru Lochotín. Ten totiž nabízí největší přírodní hlediště v Evropě a pro Plzeňský Majáles v něm vyroste nejširší a nejvyšší podium, které tam kdy v jeho stopadesátileté historii stálo. Šířka podia přesáhne třicet metrů právě proto, aby se do něj vešla unikátní dvacetimetrová pohyblivá a průsvitná LED obrazovka. Na ní ke každé písni téměř hodinu a půl trvajícího setu poběží připravené filmy vymyšlené a režírované přímo Richardem. Koncert nepřijde ani o speciální efekty, ty halové budou ale nahrazeny jinými, použitelnými pro venkovní koncerty

Dění kolem Plzeňského Majálesu již odstartovaly studentské dny vrcholící oblíbenou volbou Krále Majáles v pátek 26. dubna na náměstí Republiky se vstupem zdarma za doprovodu kapel Sunshine, Tleskač nebo Eddie Stoilow. Celé slavnosti pak završí festival Majáles Open Air 27. dubna s kapelami Tomáš Klus, Kryštof, Vypsaná Fixa, Charlie Straight, Wohnout, Mandrage, Prago Union, Mňága a Žďorp, Sto Zvířat a mnoha dalšími.