Mezi nejznámější patří Lukáš Pavlásek, Ester Kočičková, Josef Polášek, Zdeněk Žáček, Tomáš Matonoha či Ruda z Ostravy alias Michal Kavalčík a další.

Stand up comedy je v podstatě výstup jednotlivých herců před mikrofonem s cílem zaujmout a pobavit. Mají výstupy něco společného? Znáte alespoň téma jednotlivých scének?
Společné téma našeho představení je jen pobavit diváky a protřepat jim bránice. S čím kdo vystoupí, já sám před představením nevím. Dost často dopředu ani nevím, co začne padat ze mne. Zda jde o přesně naučený text, písničku, básničku nebo čistou improvizaci, je každého věc. Neexistuje žádné omezení nebo jednotné téma.

Snažíme se dbát na to, abychom byli vždy překvapiví. Když na nás někdo přijde podruhé v tom samém místě, nikdy neuvidí to stejné. To koneckonců vyplyne i ze složení ansámblu, který zrovna vystoupí. Nás Komiků je spoustu. Na jednotlivá vystoupení jezdíme ale tak tři čtyři, někdy pět, kdo má čas, chuť a formu.

Kdo přijede z Komiků 9. ledna do Plzně?
To by mě také zajímalo. Já to nevím. Doufám, že se to dočtu aspoň den předem na webu Besedy, abych věděl, koho kde nabrat.

Komici s. r. o. 9. 1. 19:00 Měšťanská beseda

Zapojujete do pořadu publikum?
Ano, diváky zapojujeme hodně, hlavně do potlesků pro mě, Miloše Knora, a do potlesků celkově. I pro ty ostatní, aby se necítili diskriminováni.

Jak se změnilo publikum za ta léta, co žánr stand up comedy děláte? Naučili se lidé více mu rozumět a vyhledávají ho?
Publikum je stále lepší a lepší. Umí lépe tleskat. Už to není takové to nazdař bůh plácání. Už to má rytmus, výšky, basy. Taky se lidé lépe smějí a chodí jich čím dál více. Dokonce už je ani neznáme všechny osobně a jménem. Za to se omlouvám.¨

V těchto dnech jde do kin film Komici s. r. o. The Tour, údajně dokument ze zákulisí továrny na smích. Proč by na něj měli lidé přijít?
Možná, aby viděli, že dělat srandu není vždycky až taková sranda, aby se dozvěděli, proč už není Ruda z Ostravy, co Ester bude dělat s těmi svými orgasmy. No, a aby věděli, co se prostě děje mimo pódium.