Malou náplast na zrušený mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň 2020 bude pro fanoušky literatury program #KnížkyŽijí. V pátek 25. září se díky němu uskuteční alespoň zlomek z původního rozpisu veletrhu.

Literární odpoledne se odehraje v Klempírně plzeňského areálu DEPO2015, jehož kapacita bude však omezená. Zájemci si mohou místo rezervovat na e-mailu rezervace@svetknihy.cz. „Přijít lze i bez rezervace, do sálu však bude vpuštěno nejvýše 50 diváků. Vstupné je dobrovolné,“ uvedla za organizátory Jana Chalupová. Ti, kteří se do sálu nevejdou nebo nemohou dorazit, mají šanci vše sledovat na Mall.tv, kde bude odpolední program přenášen živě.

V Depu bude nejprve od 16 hodin diskutovat Pavel Kosatík s předním polským bohemistou Aleksandrem Kaczorowským, kterému česky vychází životopis spisovatele, novináře a berounského rybáře Oty Pavla Pod povrchem. V 17 hodin začne autorské čtení Jaroslava Rudiše z jeho novely Český ráj a v 18 hodin kulatý stůl na téma české literatury ve Francii s Jiřím Hnilicou a Lenkou Horňákovou-Civade.