„Knížka je určena především učitelům, ale i rodičům a dětem. Najdete v ní rady, tipy a vychytávky, jak děti vést ke správnému chování,“ říká autorka knihy, která je mimo jiné i hlavní kreativní manažerkou Krašovské. „Vydáním knihy navazujeme na vzdělávací kurzy pro MŠ a ZŠ, které pořádáme nejen u nás na Krašovské. Naší snahou je dostat etiketu do školního vyučování, což se nám i daří. Příští rok ji totiž ve spolupráci s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně budeme vyučovat ve 3. třídách plzeňských základních škol,“ dodává Křížková.

Mezi kmotry byl i největší popularizátor společenské etikety Ladislav Špaček. „Mísí se ve mně pocity. Na jedné straně je to obdiv nad dobře udělanou knihou, na druhé závist, že jsem ji neudělal já. Takovou metodickou knihu jsem totiž chtěl napsat, přemýšlel jsem nad tím, pokoušel se a ne jednou. Nevyšlo mi to, ale jsem šťasten, že kniha vznikla a bude sloužit skvělému účelu a pomůže pedagogům, aby vedli děti k etiketě. Ne vždy se totiž lze spoléhat na rodinu,“ poznamenal Špaček v Parkhotelu.

Knihu dále pokřtili herec a moderátor Jan Čenský, který programem také provázel, módní poradkyně a lektorka Lenka Bernardes, radní města Plzně Lucie Kantorová, náměstek primátora města Plzně David Šlouf a ředitel Obytné zóny Sylván Pavel Trefanec.