K připomenutí nedožitých padesátých narozenin výrazné osobnosti české hudby koncert připravila kapela Neřež společně se zpěvačkou skupiny Toxique Klárou Vytiskovou.

Podle Zdeňka Vřešťála z kapely Neřež měli na zpěv písní Zuzany Navarové několik adeptek. „Nebylo to ale ono. Všechny se snažily Zuzanu napodobovat. Nebylo v tom nic osobitého. A pak jsme si vzpomněli, že dcera basisty Nerezu Klára má kapelu, a že je hodně dobrá. Zkusili jsme to, a od začátku bylo jasno,“ říká Vřešťál. A s úsměvem dodává: „Je vidět, že Vláďa Vytisk dcerku opravdu dobře vedl.“
„Táta mě bral na koncerty a všechna natáčení v době kdy Zuzana Navarová hrála s Nerezem. Ona byla jeden z důvodů, proč jsem začala zpívat. Na jejích písničkách jsem vyrůstala. Když mi kluci nabídli, jestli bych si je nechtěla zazpívat, neváhala jsem,“ svěřuje se Vytisková.
Přeladit se na songy Zuzany Navarové pro ni bylo složité. „My s Toxique děláme úplně jinou muziku. Zpíváme anglicky. Takže tohle pro mě byla výzva. Já se češtině nikdy nebránila, ale texty mě v ní prostě nenapadají. Určitě mě tahle změna i těší,“ doplňuje Vytisková. S kapelou Toxique připravuje zpěvačka velkou koncertní šňůru, která vypukne poté, co na podzim vyjde DVD. „Prvního září určitě budeme hrát v Plzni u Zacha,“ konstatuje.

Plzeňské pódium skákání vydrželo

Směsicí folku a rocku rozproudili krev diváků festivalu Na ulici členové pražské kapely Hromosvod. „Před čtrnácti dny se pod naším basákem propadlo pódium. Tady vydrželo. To znamená, že tady je kvalitní a vydrží celý festival,“ komentoval se smíchem zpěvák kapely Ondřej Fencl píseň, jejíž značnou část kapela proskákala.

Během devadesáti minut skupina zahrála téměř všechny skladby ze svého repertoáru. Včetně songů z připravované nové desky.

„Na festivalu jsem zatím byl na Hromosvodu a Ultramarínu. Obojí mě celkem potěšilo. Ale dostal jsem se na ně v podstatě náhodou. Program jsem zatím ještě nestudoval,“ říká Plzeňan Marek Novotný.