„Vystoupíme společně s kapelami Wanted, Five Sins a Brenda 5. První koncert je to z důvodu našeho novoročního předsevzetí usilovně dva měsíce zkoušet. Na koncertě představíme své nové písně a také trochu upravenou choreografii,“ upřesňuje Pavel Barák, baskytarista a manažer plzeňské formace The Contact.

„Skupina vznikla v roce 2007, kdy jsme s Petrem Koutníkem a Petrem Hybšem zjistili, že vedle Záchranné služby je naším společným zájmem i muzika,“ připomíná hráč na baskytaru počátky kapely. Její historie však začala ještě o pár let dřív, kdy se na jedné hudební soutěži seznámili kytaristé Jiří Vébr a Petr Koutník. První z nich studoval kytarovou hru na konzervatoři, ale chtěl se prosadit i v populárnější sféře, druhý se nebál konkurence budoucích hudebních profesionálů. Setkali se, zjistili, že mají podobný vkus a začali vystupovat jako duo i zpívat. V roce 2006 se rozhodli založit kapelu.

„Nabídl jsem se Petru Koutníkovi s tím, že jsem prošel stručnými základy klasické kytary a že bych snad mohl hrát na baskytaru. Domluvili jsme se, že to zkusíme,“ popisuje svůj vstup do sestavy Pavel Barák. O klávesy i zkušenosti s ozvučením pak skupinu doplnil zvukař Ondřej Chlad. Za sebou měl hodiny klavíru, takže formace přestala být čistě kytarová. Na dosah byl okamžik, kdy se zrodil regulérní The Contact. „Měl jsem spolužáka Petra Hybše, který se dostal mezi čtyřicet nejlepších v soutěži Česko hledá SuperStar, a vyzval jej, aby nás posílil,“ vysvětluje baskytarista Barák. Hybšův temperamentní hlas prý všechny okamžitě nadchl. A navíc potřebovali bubeníka – a úspěšný soutěžící z pěveckého klání uměl hrát i na bicí.

„Poprockovou kapelu, která tak vznikla, jsme pojmenovali The Contact. Byly i jiné návrhy, ale názvy jako Aloe Vera, First Aid či Rescuers jsme zamítli,“ popisuje další vývoj skupiny zpěvák Petr Hybš. Bylo jich tedy v sestavě pět, což byl počet dostatečný, ale během roku uskutečnili převážně z převzatých skladeb pouze jediný koncert. Z časových důvodů odchází Jiří Vébr a Ondřej Chlad. „Jako trojice jsme uspořádali záhy další dva koncerty, ale nijak zvlášť povedené. Jediné, co se nám dařilo, byla tvorba amatérských nahrávek, a tak vznikly písně I Need You, Not Alone a Whatever,“ blíží se Hybš ve vyprávění už k loňskému srpnu. Tehdy nastoupil nový bubeník Jan Mourek a tahle čtveřice se už dodnes nezměnila.

„V té době jsme už měli za sebou několik vystoupení v plzeňských klubech i na dalších akcích pořádaných agenturou RLA Stallion. Přibyly další písně Dreaming, Freak, Gup,“ dostává se manažer a baskytarista Barák téměř do současnosti. Loni nahráli a vydali The Contact na vlastní náklady své první oficiální CD nazvané First Contact. „Při dokončování alba jsme k němu získali cenné názory, připomínky a nápady od Richarda Krajča a Marka Ztraceného,“ podtrhují Hybš s Barákem. Desku kapela pokřtila v listopadu loňského roku v prestižním klubu Buena Vista v Plzni.

„Letos jedeme dál a věřte, že mnohem dál. Zůstáváme věrní poprocku, pracujeme na dalších skladbách, máme novou zkušebnu, chystáme se na koncerty i soutěže. Vystoupíme například na Czech Rock Blocku 2010 v Plasích a kdo se chce dozvědět víc, může se podívat také na naše webové stránky www.thecontact.cz,“ dívá se do budoucnosti The Contact celá čtveřice: zpěvák a kytarista Petr Hybš, kytarista Petr Koutník, baskytarista Pavel Barák a bubeník Jan Mourek.