V Kulturním domě Šeříková zahraje spolu s kapelami Švihadlo a V3ska v sobotu 16. února. Sto zvířat do Plzně zavítá v rámci svého Elephantour. Seznam písniček, která Sto zvířat zahrají, prý vytvořili sami fanoušci kapely.

„Na našich webových stránkách jsme se jednoho dne zeptali, jakou z písniček, které dlouho nehrajeme, by si naši fanoušci rádi na koncertě poslechli. Jednoznačně vyhrál song Poprvé. To je písnička o prvním seznámení zpěváka s rodiči své vyvolené, kde on zjišťuje, že její otec byl jeho spolužák a s její matkou kdysi chodil,“ říká zpěvák Honza Kalina. „No a díky téhle anketě jsme oprášili i další 'zvířecí pecky', třeba Přístav domácího štěstí, Kopretiny nebo Noviny. Tenhle fanouškovský výběr nás však vlastně vůbec nepřekvapil, protože my vytříbený vkus našich fanoušků přeci známe,“ směje se. Dodává, že zazní i ochutnávky z připravovaného alba.

Kapela je v Plzni častým hostem. „Jasně, že máme s městem spojenou spoustu milých vzpomínek na vydařené koncerty třeba v Divadle pod lampou, Buena Vista Clubu, Zach's Pubu nebo právě v Šeříkovce či na Majálesu v lochotínském amfiteátru, kde bývá vždycky skvělá atmosféra,“ říká zpěvačka Jana Jelínková. „A navíc z Plzně je náš kytarista Honza 'Beruška' Šobr, u kterého jsme už několikrát zakotvili po koncertu na jeho nepřekonatelný guláš. Je totiž nejen skvělý muzikant, ale i výtečný kuchař,“ tvrdí Jana, která si na svou pozici – jediné ženy v početné kapele vůbec nestěžuje.

„Je mi velkou ctí stát na pódiu s partou skvělých chlapů a báječných muzikantů. Měla jsem štěstí, že jsem před téměř třiceti lety byla v pravou chvíli na pravém místě,“ říká zpěvačka.

Kapela se v sobotu v Šeříkovce představí ve své typické žlutočerné pódiové prezentaci a v kabaretních kostýmech.

Soutěž o CD kapely

Soutěžní otázka: Víte kolik let od svého založení letos kapela oslaví?

Odpovědi zasílejte dnes (14. února) na mail: kultura.zapad@denik.

Odměníme správnou odpověď, která dorazí 16. v pořadí. Jako předmět zprávy napište Soutěž Sto zvířat. Uveďte své jméno a telefon. Výhra bude předána osobně na občanský průkaz