Přivezou loňské debutové album Notorickej samotář, které zaujalo hudební kritiky.

Po vydání desky Notorickej samotář jste vydali i pár písní 'bokem', nezačínáte pomalu přemýšlet o novém materiálu?
Je to tak. Venku je coververze Žiletek od Psích vojáků a Hrůza, která je vlastně taky něco jako 'cover'. Ta je zase původně od Chlapíkasxichtemwlka. Na další desce regulérně dělám dnem i nocí. Mám tolik materiálu, až jsem si řekl, že není čas ztrácet čas, a jednoduše s tím půjdu ven hned, jak to bude možné.

Sáhli byste znovu po crowdfundingové kampani?
Jsem rád, že se na první desce podíleli přímo fanoušci. Bylo fajn vědět, že Smrtislav někoho zajímá, ale s další deskou to v plánu nemám.

Hráli jste s The.switch, teď jedete turné s Holden. S kým z tuzemské scény byste chtěli v budoucnu vystupovat?
Mám trochu smůlu: ať hraji v jakékoliv kapele, tak je většinou problém najít další skupinu, která se k tomu hodí. Na české scéně popravdě neni asi nikdo, ke komu bych vzhlížel tak, že bych s nim přímo toužil hrát. Vlastně mě asi víc baví žánrově nesourodá spojení. Ale rozhodně nejsem v pozici, kdy bych si mohl vybírat. Jsem jednoduše rád za každou příležitost, kdy můžu dostat písničky mezi lidi.

Kdo si vybral koho? Holden vás, nebo vy je?
Už pořádně nevím, jak to bylo. Možná jsem to byl já, možná Martin z Holden, každopádně mě osobně na tom od začátku bavil právě ten kontrast. Holdeni jsou takoví hodní kluci a Smrtislav je jednoduše bubák.

Pavle, ty jsi původem z Plzně, už zde ale trvale nežiješ. Jaká jsou tvá oblíbená místa, když se do Plzně vracíš?
Když nad tím přemýšlím, tak bych je spočítal na jedné ruce. Anděl music bar, Jekyll & Hyde nebo Divadlo pod lampou. Jakmile jsem v Plzni, tak se určitě někde zastavím.

Co tě naopak na Plzni štve?
Určitě akce typu městsé slavnosti. Nechápu, proč tam hraje to, co tam hraje. Myslím, že předloni byl mezi účinkujícími třeba Kamil Emanuel Gott. Co to sakra je? Toho člověka jsem viděl naposledy v televizi, když mi bylo snad sedm. V Plzni je tolik mladých, šikovných a zajímavých kapel, město tohle nemá zapotřebí, má z čeho vybírat. Neříkám, že tam musí hrát zrovna Smrtislav, ale ať tam prosím hraje něco, co dává smysl, a ne Martin Maxa. Dík!

Už loni jste nastínili jeden z budoucí plánů – natočit klip k písni Milujem se čim dál víc. V jaké fázi se momentálně nacházíte?
Smrtislav je, asi co se týče klipů, odsouzený mít jenom ten k V noci se mi zdálo. Objevilo se spousta režisérů a opravdu jich nebylo málo, ale ani s jedním se to nepodařilo dotáhnout do konce. Proto poslední dobou vážně přemýšlím, že klipy budu točit sám, klidně třeba na iPhone.