V kině Čakan bude slavnostně zahájen 11. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Juniorfest.

„Přijedou režisér Marek Najbrt a herec Václav Kopta, kteří představí filmovou pohádkovou novinku Čertí brko, jež má na Juniorfestu předpremiéru, ale také například Michal Dymek, známý z filmu Páni kluci, nebo režisér Jiří Strach,“ představuje festivalové hosty Michal Šašek, výkonný ředitel Juniorfestu. Dodává, že ještě včera večer se mělo jednat o účasti herců Ondřeje Vetchého a Jana Ciny, kteří v Čertím brku hrají hlavní role. „V pátek večer diváci v Domažlicích uvidí, jak jednání dopadla. Snad budou příjemně překvapeni,“ doufá.

Festivalové projekce se už dnes dopoledne konají také v Kulturním a komunitním centru v Přešticích. Pohádka Čertí brko i s tvůrčí delegací zahájí pak zítra (10. 11.) v 18 hodinv CineStaru v OC Olympia i plzeňskou část festivalu.

Od zítřka se tak Juniorfest už naplno rozběhne v pěti městech Plzeňského kraje, tedy také v Dobřanech a Horšovském Týně. Naplánován má téměř sto třicet filmových projekcí. V programu je dvaadevadesát celovečerních hraných nebo animovaných filmů, sedm dokumentů a sedmnáct doprovodných akcí. Festival končí 15. listopadu.

První z hostů ekonomové Tomáš Sedláček a Dušan Tříska s moderátorkou DVTV Emmou Smetanou.
FOTO: Sametový speciál v Plzni