Jako první bude v Plzni zahájen Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest 2018, který se v prostorách DEPO2015 uskuteční v termínu od 9. do 15. listopadu.

Již jedenáctý ročník Juniorfestu budou opět po roce hostit filmové sály pěti měst Plzeňského kraje – festival zavítá do Plzně, Domažlic, Dobřan, Přeštic a Horšovského Týna.

Návštěvníci Juniorfestu se mohou těšit třeba na očekávanou premiéru české pohádky Čertí brko. „Čertí brko od režiséra Marka Najbrta je jedním z nejočekávanějších snímků letošního podzimu. Může se pochlubit skvělým hereckým obsazením, hlavní role doplňuje i Ondřej Vetchý v postavě Lucifera. Pohádka vstupuje na plátna kin až ke konci listopadu a já jsem velmi šťastná, že ji můžeme na Juniorfestu uvést ještě v předpremiéře,“ říká ředitelka festivalu Judita Soukupová.

Festival oživí řada známých osobností. V sobotu 10. listopadu převezme v Plzni ocenění Jiří Strach a v úterý 13. listopadu herečka Iva Janžurová. Tato dvě významná jména doplní účast dalších známých osobností ze světa filmu a televize. Dorazí i významný zahraniční režisér John Stevenson, který natočil např. na Oscara nominovaný hit Kung Fu Panda.

Vstupné na jednotlivé filmové projekce činí 60 korun, novinkou je možnost zakoupení divácké akreditace.

TÝDEN DESIGNU

Mezi 12. a 18. listopadem pak kreativní zóna DEPO2015 zažije týden plný designu. Ve třetím ročníku festivalu Plzeň Design Week se představí několik předních plzeňských, ale i slovenských či německých designérů. Týden designu nabídne přednášky, pracovní workshopy, diskuze a hudební vystoupení, hlavní prodejní přehlídka se 60 vystavujícími se uskuteční od pátku do neděle. Akce se už potřetí zúčastní např. oblíbená plzeňská značka Bek-wood, která vyrábí dřevěné brýle. „Zaměřujeme se na výrobu dřevěných dioptrických i slunečních brýlí. Přijď-te na festival, kde si budete moci vyzkoušet unikátní designy a objevujte s námi krá-sy přírody,“ říká zástupce značky Ondřej Bek, který brýle vyrábí od roku 2014.

SOUTĚŽ

S Deníkem na Junior fest ZDARMA

Stačí odpovědět na soutěžní otázku: Kdy se koná Junior fest?

Správně odpovědi zasílejte na email: aneta.nachtmanova@denik.cz. Do předmětu napiště Juniorfest, v textu uveďte správnou odpověď na soutěžní otázku, nazapomeňte na celé vaše jméno, adresu a kontakt.

V úterý 6. listopadu vylosujeme tři výherce, kteří obdrží 2 vstupenky. Výherce budeme kontaktovat ne email.

Kdo nevyhraje, nemusí být smutný, budou následovat další soutěže na webu Plzeňského deníku.