„Při hledání titulu mě zcela okouzlila hudební pohádka Jany Havlatové, která jako autorka libreta, písňových textů i hudby vytvořila muzikál nejen plný vtipu, ale také poezie. Nově připsala postavy dvou klaunů, kteří provázejí dějem Jeníčka a Mařenku a prožívají s nimi všechny jejich radosti i trápení," prozrazuje Lilka Ročáková, režisérka představení.

Autorka muzikálu Jana Havlatová, známá díky dětským rolím v populárních seriálech (My všichni školou povinní, Synové a dcery Jakuba Skláře či Cirkus Humberto), napsala muzikál v roce 1999 pro svou tehdy malou dceru Simonku a nyní jej upravila nové plzeňské inscenaci na míru.

Do titulních rolí Jeníčka a Mařenky jsou obsazeni dětští herci Václav Klimeš v alternaci s Martinem Vojáčkem a Marie Nocarová s Barborou Drsovou. V rolích roztančených kytiček se představí děti z baletní školy DJKT v choreografii Kristýny Potužníkové a Charlotte Pščolkové. Příběhem provedou děti klaunové Červenáček a Oranžáček v podání Lukáše Ondruše a Charlotte Pščolkové a samozřejmě nebude chybět ani hodný tatínek v podání Romana Krebse. V dvojroli parádivé macechy a hrůzostrašné ježibaby se představí Hana Sýkorová Spinethová. Představení živě hudebně doprovází čtveřice smyčcových nástrojů.