Jestliže kapely hrající nepřetržitě či s přestávkami už desítky let o sobě říkají, že na ně chodí několik generací od pamětníků po mladé, tak v případě Jaroslava Uhlíře jsou to úplně všechny žijící generace. Chodí jak předškoláci, tak i dědečkové.

A zpívají všichni. Ti starší například Holubí dům nebo Severní vítr. Ti nejmladší pak písničky z pohádek nebo o zvířatech, třeba Není nutno a Když se zamiluje kůň. „Autorská dvojice už vytvořila přes 500 písní. Každý rok si Jaroušek do programu vybírá jiné a jiné. Není ale píseň, kterou by s ním posluchači nezpívali, Ať se jedná o dopolední dětská pásma Zpívání ve zvěřinci nebo o vystoupení na rockovém festivalu hodinu po půlnoci. Všude všechno znají," popisuje Uhlířovo vystupování produkční Jiří Havel.

Plzeňský koncert je určený dětem od čtyř let až po jejich klidně i praprarodiče. Uhlíř vystoupí s rockovou kapelou, kterou si sestavil před čtyřmi roky. Navázal tak na svoje začátky. Byl vedoucím doprovodné skupiny Evy Pilarové. Později klávesistou a autorem hudby rockového Faraonu, kde působil i Karel Šíp a Jiří Schellinger. V roce 1976 se ale v Českém rozhlasu potkal se Zdeňkem Svěrákem a dostal od něj první svazek textů. Vzniklo partnerství, které nemá ve světě české hudby obdoby.