Lidé mohou od pátku 14. do neděle 16. června navštívit dvě desítky jindy nepřístupných míst. V programu prvního ročníku festivalu Industry Open nechybí kromě komentovaných prohlídek ani výstavy či koncerty. Naplánovány jsou i projížďky historickými vozy a další akce.

„Do programu se komentovanými prohlídkami zapojila celá řada míst a firem. O vstupenky je poměrně veliký zájem. Například na projížďky kolejovým depem Českých drah nebo na komentované prohlídky spalovny, úpravny vody či výroby ve firmě Safran a keramických závodech v Chlumčanech je již letos vyprodáno. Na řadu dalších míst je ale během festivalového víkendu pořád možné se dostat,“ informuje o aktuální situaci Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS, která akci připravuje ve spolupráci s Plzeňským krajem a dalšími partnery. V době uzávěrky vydání našeho týdeníku byly ještě volné lístky např. na zážitkové jízdy autobusovými veterány Škoda 706 RTO-KAR a KAROSA ŠL 11-Turist nebo na prohlídky Loosových interiérů v Plzni. Zájemci mohou bez problémů navštívit také např. Centrum stavitelského dědictví Národního technického muzea Plasy, kde jsou pro ně připravené komentované prohlídky. V Plasích bude možné navštívit i Knížecí pivovar.

Bohemia Sekt ve Starém Plzenci zve nejen na prohlídku provozu a sklepů, ale také na hudební program. V sobotu od 14 hodin zahrají apely PF Band, Lucie Revival, Žlutej pes, Mirai a MIG 21. Centrum Caolinum v Nevřeni poprvé veřejnosti otevře labyrint chodeb kaolinového dolu. Z dalších provozů budou veřejnosti přístupné např. Hornický skanzen ve Stříbře, Plzeňské městské dopravní podniky, Škoda Transportation nebo Plzeňský Prazdroj.

Ilustrační foto.
Teplotní rekordy padly na třetině stanic, nejtepleji bylo v Plzni