Nová sestava měla premiéru letos v červnu v Táboře a nyní přijíždí do Plzně. Milovníci nekompromisní muziky si přijdou na své v úterý 27. října ve zdejším kulturním domě Šeříková. Určitě bouřlivý a energií nabitý koncert začíná ve 20 hodin. „Plzeňské kluby celkem znám. S různými kapelami jsem hrála v Céčku, Andělu, Šeříkovce nebo Havranu. Asi nejvíc se mi líbil Anděl, ale bohužel se tam jeden čas publikum Gaia Mesiah nevešlo. I v Šeříkovce, jak jsem říkala, jsme už koncertovali a byla tam pohoda,“ vyznala se kytaristka Santa Morella, která má na Plzeň údajně i několik blahých vzpomínek soukromého rázu.

Kapela, která nabíjí své fanoušky energií – tak by se dala stručně charakterizovat formace Gaia Mesiah. Poprvé se předvedla posluchačům v pražském klubu Futurum koncem roku 2001 a od té doby rostou řady jejích fanoušků geometrickou řadou. Kytaristku Santu Morellu a bubenici Mishu Cortéz spojila vášeň pro tvrdou hudbu. Ta pro ně znamená nejen cestu, ale i možnost vyjádřit se ryzím způsobem k věcem, které obě trápí. Aby živelnost byla kompletní, bylo třeba najít někoho, kdo by sestavu doplnil. A tak obě hudebnice objevily talentovanou zpěvačku Marku Rybin, čtvrtým do počtu se stal Australan Josh Stewart.

V nedávné době prošla kapela výraznou proměnou. Posílil ji nový zpěvák Viktor Dyk a za Joshe Stewarta, který uposlechl volání srdce své rodné australské domoviny, naskočil do skupiny baskytarista Jiří Tille z Kurtizán z 25. Avenue. Jádro kapely zůstalo ale nezměněno.

V Plzni zahraje skupina písně z obou dosavadních alb Ocean a Alpha Female a také několik novinek. „Materiál na desku je takřka po kupě. Momentálně děláme na aranžích, to je vždycky největší práce. Živě hrajeme zatím tři věci,“ vysvětluje Santa Morella. Jako předkapela se v Šeříkovce představí formace Goos. „Znám ji moc dobře, dokonce jsem s nimi hrála jako host. Je to nejlepší grunge jižních Čech a přilehlého okolí,“ zdůrazňuje kytaristka.