„Počasí si letos s námi pěkně pohrávalo, zažili jsme tropické teploty, ale i silný vítr a déšť. S větrem si ještě dokážeme poradit, ale v pátek k tomu přišla ještě smršť a bouřka, takže na jevišti stálo několik centimetrů vody. To už by kvůli přítomnosti elektroniky na jevišti byl hazard se zdravím a životy,“ vysvětlil ukončení pátečního programu hlavní organizátor festivalu Lukáš Krásný.

ŠIRŠÍ DOPROVODNÝ PROGRAM

Slušně navštěvovaný festival se letos uskutečnil i přes přísná hygienická opatření. Sektor pro tisíc lidí, jak je povoleno při venkovních akcích, se však ukázal jako dostačující. „Dvakrát nebo třikrát jsme se na hlavní scéně blížili naplnění kapacity, ale nakonec jsme ji nepřekročili a sektor jsme tak nemuseli uzavírat,“ potvrdil Krásný dodržení vládních opatření.

Teď už pomalu přemýšlí nad příštím ročníkem. „Určitě budeme chtít zajistit vystoupení kapel, které nemohly hrát v pátek. Rádi bychom rozšířili a zintenzivnili doprovodný program, jeho návštěvnost nás překvapila. A vůbec celý festival byl pro mě silný a emotivní zážitek. Sešlo se hodně skvělých kapel, některé jsem znal jen podle jména, o některých jsem ani nevěděl, že existují. Jsem rád, že jsme do výběrového řízení šli, a těšíme se na příští rok,“ doplnil šéf agentury Nashledanou, která tuto akci pořádala poprvé.

Plzeň, Štruncovy sady, Duhový piknik
FOTO: Lesbičky a gayové se sešli ve Štruncových sadech

PŘELOŽENÝ FINIŠ

Své definitivní sbohem naopak ještě neřekl festival Náplavka k světu, který se letos přesunul od Mže k Radbuze. Důvodem byla podpora nově vzniklé kavárny U Ježíška a také spolupráce s Divadelním létem. „Vše fungovalo bezvadně, jsme rádi, že se kulturní akce v Plzni takhle navzájem podpořily. Nová lokalita je frekventovanější než ta původní. Festival, který toto místo vhodně doplnil programem, jenž v té oblasti chybí, tak určitě zaujal více kolemjdoucích,“ uvedla koordinátorka festivalu Hana Boříková.

I tak se festival příští rok vrátí na původní místo. „Rádi bychom, aby se i u Mže uskutečnily trvalé změny jako na Radbuze. A do budoucna pak budeme hledat další lokalitu, kterou bychom oživili,“ vysvětlila Boříková plány spolku K světu.

Letošní ročník ukončí závěrečný večírek ve čtvrtek od 17.30, avšak bez zrušeného průvodu lodí.