Na plzeňské pedagogické fakultě studuje češtinu, zpívá v kapelách diCaprio a Glajstr Duo, je častým vystupujícím na akcích slam poetry (specifický sugestivní básnický přednes, v němž se pracuje s rytmem i aktivním pohybem na jevišti), hraje divadlo se souborem AMCETH a píše básně; na konci minulého roku vyšla jeho sbírka S tebou a bez tebe. Vydalo ji sdružení Pro libris ve své tradiční edici Ulita, kterou řídí literární teoretik Vladimír Novotný. „Právě ten mi vydání nabídl. Původně byl zařazen jiný titul, který však vypadl. Vladimír Novotný věděl, že mám celou sbírku už hotovou a může jít do tisku. Mou práci zná, je totiž také šéfredaktorem časopis Plž neboli Plzeňský literární život, kde publikuji," říká Filip Koryta. Tvrdí o sobě, že je vcelku romantický člověk, ovšem v jeho básních není přítomna jen romantika, i proto Vladimír Novotný při charakteristice jeho poezie mluví o 'filipokorytovské ironii'.

Filip Koryta však ví, že vydáním sbírky jeho vazby s knihou nekončí; musí jí najít čtenáře. „Jasně. Propaguji ji, jak se dá. O distribuci sbírky se nikdo jiný nestará. Mám výhodu, že jsem muzikant, takže o ní mluvím na koncertech, propaguji ji i prostřednictvím sociálních sítí," uvádí a dodává, že jeho 'marketingovým tahem' je osobní setkání se čtenáři. „Dal jsem na facebook výzvu, že kdo knihu S tebou a bez tebe chce, tak mu ji osobně donesu do kavárny a on mě pozve na kafe. Tak se mohu potkat s lidmi, které zajímá poezie a povídat si s nimi o ní," vysvětluje a dodává, že zájemci o sbírku mu mohou napsat na facebook nebo na mail Filip.Koryta@email.cz či se s ním setkat na koncertě nebo veřejném čtení.

Recenzent Vladimír Gardavský o sbírce S tebou a bez tebe: Všestranný tvůrce, zpěvák, moderátor, divadelník a performer, rodák z Kraslic se nechal ke své prvotině Chlípnost (2014) inspirovat, podobně jako Komorous, svými muzikantskými aktivitami, vyhraňuje se nyní i jako netuctový básník. Soustřeďuje se zatím především na zaznamenání slastí a strastí citového života, ale činí tak nehledanými slovy, vtipně, s ironií a hlavně i s upřímnou sebeironií, takže se čtenáři určitá monotematičnost svazku neomrzí. Chytrá a čtivá sbírka by se mohla stát v Plzni hitem podobně jako autorova prvotina.