Pořádá ho organizace Johan ve své domovské scéně. Během pěti večerů mohou návštěvníci zažít představení různých podob současného divadla, které vzniká v nezávislých produkcích.

Festival zahájí ve 20 hod. zpěvačka Lenka Dusilová s projektem Sólo. Ve svých samostatných vystoupeních experimentuje se zvukem, stylovou otevřeností, hráčskou erudicí a rozšířenými vokálními technikami. „Její vystoupení je blízké zvukové performanci,“ charakterizuje projekt Lenky Dusilové Roman Černík, ředitel Johanu a dramaturg festivalu Move in Station.

Už 26. dubna je na programu představení Eleusis. „Připravila ho špičková experimentátorská a kutilská partička Handa Gote,“ upozorňuje Roman Černík a dodává, že nabízí pohled do dnešní doby, kdy už neexistují velké příběhy a vše je zároveň pravda i lež.

V pátek 28. dubna jsou na programu představení dvě. Do Plzně se vrátí úspěšné čtvrthodinové představení pro jednoho diváka ?Spitník, v němž se může vypravit na cestu vesmírem v miniaturním divadelním prostoru. Večer od 20 hod. pak bude uveden Hlas Anne Frankové v podání tanečně-divadelní skupiny Spitfire Company, kterou vede mezinárodně oceňovaná umělkyně Miřenka Čechová. S projektem inspirovaným Deníkem Anny Frankové objela během deseti let celý svět a plzeňské představení má být jedním z posledních.

Festival Move in Station končí příští měsíc. V úterý 2. května je na programu Study, taneční performance ženské trojice, jež si říká Holektiv.

A 4. května festival uvede absolventské představení studentů Ateliéru dramatické výchovy při Katedře pedagogiky Západočeské univerzity s názvem MÝ-TY (jeskyně). Platonovské téma studenty inspirovalo k akční fyzické a vokálně akustické akci.

Program festivalu Move in Station v Moving Station

24. 4. 20 hod. LENKA DUSILOVÁ – SÓLO (zahajovací koncert festivalu)
26. 4. 20 hod. Eleusis v podání souboru Handa Gote Research & Development (vizuálně-hudební divadelní show)
28. 4. 16 – 20 hod. μSPUTNIK v podání MIR.theatre (představení pro jednoho diváka)
28. 4- 20 hod. Hlas Anne Frankové v podání souboru Spitfire Company (pohybové divadlo)
2. 5. 20 hod. Study v podání dívčího seskupení Holektiv (taneční performance, pohybové divadlo)
4. 5. 20 hod. MÝ-TY (jeskyně) hraje tvůrčí kolektiv Jiná tvář (studentské divadlo)