„Diváci se mohou těšit na své oblíbené hvězdy i na desítky zajímavých a neokoukaných nových tváří a interpretů z oblasti jazzu, folku i worldmusic. Novinkou jsou dvě scény – zahrada Měšťanské besedy a amfiteátr centra Plaza,“ charakterizuje 16. ročník plzeňského festivalu Na ulici jeho ředitel Ivan Jáchim.

Od 17. do 26. srpna vystoupí v jeho programu téměř sto hudebních skupin a zpěváků, k vidění bude desítka divadelních představení a obdobný počet filmových projekcí. Kromě dvou nových scén mohou návštěvníci zavítat opět na náměstí Republiky, do Zach´s Pubu, A. C. W. Saloonu a do Proluky v Křižíkových sadech, kde se uskuteční podruhé i unikátní projekt Barva na ulici. V něm se velkoformátovými obrazy představí zejména členové Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti, ale i jejich hosté ze SRN.

Dvěma benefičním koncertům poskytne přístřeší katedrála sv. Bartoloměje. „Z koncertujících na jednotlivých scénách doporučujeme například kapely Duende, Jablkoň, Neřež s Klárou Vytiskovou, Yellow Sisters, vystoupení Jany Koubkové, Ireny Budweiserové či Oskara Petra. Katka García a Jan Hrubý uvedou irskou hudbu, Sváťa Čech s Czech Summit Orchestra doprovodí americkou zpěvačku Stellu Jonesovou,“ vybírá z bohaté nabídky produkční festivalu Pavla Kormošová.

Kompletní program festivalu najdete ZDE