„Písmeno H je zvolené, protože je počátečním písmenem slova hologram a zároveň kvůli tomu, že tento symbol zdobil představitele seriálového hrdiny Arnolda Rimmera,“ vysvětluje organizátor akce Martin Štěrba.

Pro účastníky hologramové party, která se v západočeské metropoli koná poprvé, budou připraveny tradiční táborové hry a rovněž zápolení o nejlepší symbol hologramu. „Některé z nich budou inspirovány Červeným trpaslíkem,“ dodává Štěrba. Lidmi v převleku za hologram se bude hemžit také blízký park. Uskuteční se tu totiž společné fotografování všech účastníků. „Pokud někdo písmeno H mít nebude, nemusí se obávat. Na místě bude dostatek fixů a pastelek k vytvoření originálního háčka,“ říká Štěrba. Na závadu podle něho nebude ani to, když někdo přijde v kostýmu jiné z postav seriálu.

„Jsem ráda, že se v Plzni něco podobného koná. Určitě se přijdu podívat. Jezdím na srazy příznivců podobných seriálů po celé republice, takže tentokrát to alespoň nebudu mít daleko,“ pochvaluje si Plzeňanka Markéta Horová.

Co je hologram

Holografie je vyspělá forma záznamu obrazu, která umožňuje zachytit jeho trojrozměrnou strukturu. Technologie je známá především ze sci–fi filmů. Její zjednodušená forma se ale využívá například v reklamě.