„Zajímavou novinkou je možnost pořídit si vybrané skupiny na dvě části. První část lze zakoupit už nyní, v druhé polovině sezony si abonenti mohou dokoupit zbývající představení ve skupině. Takto se platba rozloží do dvou balíčků,“ tisková mluvčí divadla Martina Drbušková.

V nabídce předplatného jistě pobaví nejpopulárnější inscenace z repertoáru plzeňského divadla, jako jsou například klasický muzikál My Fair Lady, poetické Postřižiny nebo slavné Labutí jezero. Do děje vtáhnou světoznámý historický thriller Čarodějky ze Salemu či slavná detektivka Agathy Christie Past na myši, která se vrátí na jeviště Velkého divadla v obnovené premiéře.

„Skupiny předplatného však z velké části tvoří inscenace, jejichž premiéra se teprve chystá. Činohra kupříkladu přivede na jeviště hrdiny slavného humoristického románu z roku 1922 Klapzubova jedenáctka v režii Thomase Zielinského. Muzikálový soubor uvede původní český muzikál Kozí válka z dílny Dalibora Bárty a Václava Bárty st. Soubor baletu představí nové nastudování klasického příběhu o Louskáčkovi a opera upoutá pozornost nejen známým a oblíbeným Smetanovým Daliborem, ale i neprávem opomíjenou Dvořákovou Armidou,“ vyjmenovala Drbušková některé z chystaných premiér. .

Předplatné lze zakoupit v pokladně ve Smetanových sadech 16, nebo on-line na webových stránkách divadla. Stávající abonenti si mohou prodloužit své předplatné také on-line na www.abonentka.eu. Rezervace míst stávajícím předplatitelům platí do 24. června 2022, poté budou uvolněná místa nabídnuta novým zájemcům.