Bude to on-line přenosem posledního představení, které se odehrálo bez veřejnosti v polovině dubna na Nové scéně DJKT. Derniéru plzeňského nastudování prvního a zároveň jednoho z nejpopulárnějších děl legendární autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice bude možné sledovat od 19.00 po zakoupení vstupenky na zahraničním portálu stream.theatre.

Premiéra úspěšného muzikálu pro všechny generace se v Plzni uskutečnila v prosinci 2018, padesát let od jeho vzniku. Kvůli konci platnosti licenčních smluv měl po dvou letech a desítkách repríz v listopadu loňského roku dospět k derniéře, ta se však kvůli koronavirovým omezením nemohla uskutečnit. „Mám velkou radost, že londýnská licenční agentura po jednáních odsouhlasila našemu divadlu možnost jejího ‚opožděného‘ uskutečnění, navíc prostřednictvím on-line streamu,“ říká ředitel divadla Martin Otava. Ani šéf muzikálu DJKT Lumír Olšovský neskrývá své nadšení z této ojedinělé možnosti: „Jedná se o historicky vůbec první záznam a veřejné odvysílání českého provedení některého z děl světoznámé autorské dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice. Těší mě důvěra zahraniční agentury k muzikálu DJKT, díky které se diváci budou moci s touto oblíbenou prvotinou rozloučit z pohodlí svých domovů, když zatím stále ještě nemohou do divadla osobně.“

Centrum mamografického screeningu, mamografie a sono prsů Nemocnice Privamed.
Po očkování proti covidu se ženám objevují bulky v podpaží, měly by zmizet samy

Příběh vyprávějící o Jákobovi, jeho nejoblíbenějším synu Josefovi, zrádných bratrech a jednom úžasném pestrobarevném plášti nastudovala s plzeňským muzikálovým souborem režisérka a šéfka operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Gabriela Petráková s využitím zdařilého českého přebásnění textaře a libretisty Michaela Prostějovského. V titulní roli Josefa se objeví mladý člen souboru Pavel Klimenda, který byl za svůj výkon oceněn širší nominací na prestižní divadelní Cenu Thálie, v roli vypravěčky celým dějem provede společně s dvacetičlenným dětským sborem Michaela Nosková a jako Faraon vystoupí hostující zpěvák Martin Harich.

Vstupenky na on-line přenos je možné zakoupit na odkazu www.stream.theatre/season/129