Návštěvníci se mohou těšit na Divadlo Viola, Divadlo Na zábradlí, Losers Cirque Company a INDIGO company. Z hereckých hvězd do Plzně zavítají Daniela Kolářová, Jan Vlasák, Jana Plodková, Barbora Bočková, Jan Hájek, Veronika Gajerová, Jakub Žáček, Radek Zima, Ondřej Ruml nebo Dana Morávková.

Upozaděn nebude v rámci festivalu ani dětský divák. Právě pro rodiny s dětmi budou během víkendu na programu pohádky v podání divadla Láryfáry a pořádající INDIGO company. Jedna ze zakladatelek INDIGO company Lilian Fischerová je plzeňskou rodačkou a dala impulz a námět celému festivalu.

„Ač již dlouhá léta žiji a profesně působím v Praze, moje srdce stále tluče pro Plzeň. Přála jsem si ve svém rodném městě, vytvořit kvalitní projekt, který naváže na tradici letního open-air divadla a přiveze inscenace, o kterých jsem přesvědčena, že stojí za vidění. Jsem vděčná, že se k nám připojila divadla s inscenacemi, které jsou velmi žádané a na svých domovských scénách vyprodané,“ uvedla Lilian Fischerová, herečka, tanečnice, modelka a II. Česká vicemiss 2007, která festival POCEM na divadlo organizuje. Návštěvníci ji uvidí i na jevišti, kde hraje v několika představeních.

Festival odstartuje ve středu 19. června představením Commedia finita. Nesmírně vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové patří k repertoáru Divadla Viola.

Druhý festivalový večer bude zasvěcen akrobacii v podání Losers Cirque Company. Novocirkusové představení The Losers chce být současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého, tak partnerského života.

V pátek je na programu odpolední představení divadla Láryfáry. Námořnická pohádka vypráví o čestném a dobrém kapitánu Hromovi, který se na své lodi Bublině vydává za svým snem na ostrov Hukakulu. Večer pak bude na festivalovém pódiu excelovat Jan Vlasák v dojemné a současně vtipné tragikomedii o jednom smutném fenoménu naší doby, o Alzheimerově chorobě. Představení Otec má na repertoáru INDIGO company.

Tento soubor se představí i v sobotu. Dopoledne sehraje představení Princezna na ocet, původní českou pohádka s odvážnými dívkami, veselými čerty a spoustou písniček. Odpoledne se odehraje známá pohádka Tři veteráni. Sobotní večer uzavře komedie Jak je důležité býti (s) Filipem.

Poslední festivalový den přinese dopoledne Cirkusovou pohádku plnou humoru a písniček v podání divadla Láryfáry. Festival uzavře legendární Divadlo Na zábradlí inscenací Mýcení. Malý pokojíček napěchovaný obrazy a hosty se stává dusivě sevřeným dějištěm umělecké večeře, s jejímž začátkem se stále čeká na herce Národního divadla.