„Úkolem dětí na konkurzu bude reagovat na výzvy, měly by ukázat smysl pro spontaneitu a projev bez stresu a nervů,“ upřesňuje Gabriela Darebná z Divadla Alfa. Cílem pravidelných čtvrtečních schůzek v příštím roce bude představit dospívajícím rozmanité formy seberealizace, proto budou na jednotlivé schůzky docházet lektoři z různých oborů.

„Využijeme muzikálnosti seminaristů, jejich pohybových schopností, rytmiky, dotkneme se výtvarné složky divadla. Výsledkem naší práce bude malé představení, které účastníci semináře zahrají v červnu v rámci festivalu Skupova Plzeň,“ slibuje hlavní lektorka dílny Blanka Josephová–Luňáková.
„Sice to není prioritou, ale náš workshop může být i výborná příprava pro přijímačky na konzervatoř,“ doplňuje Darebná.

Nápad vítá i plzeňský herec Pavel Pavlovský. „Pokud v sobě někdo takovéhle buňky má, je dobré je rozvíjet už od mládí. Třeba se i na základě toho potom mladí umělci rozhodnou, zda se chtějí divadlu věnovat profesionálně nebo ho mít jen jako koníčka,“ míní Pavlovský.

Pokud bude o tvůrčí divadelní dílnu zájem, budou se otevírat další v září příštího roku. Cílem čtyřletého projektu Platforma 11+, jehož je Divadlo Alfa jako jediné v České republice partnerem, je vytvořit databázi her a představení právě pro věkovou kategorii od 11 do 15 let, kterých podle Darebné není mnoho.