Hostující dvojici, režiséra Jakuba Vašíčka a dramatika a dramaturga Tomáše Jarkovského, a také dramaturgyni divadla Petru Kosovou zaujaly čím dál vyhrocenější názorové přestřelky na sociálních sítích, sílící vliv konspiračních teorií a vyznavači teorie, která stovky let po procesu s Giordanem Brunem tvrdí, že Země je plochá. „Každý, kdo pravidelně sleduje výměny názorů na sociálních sítích, může být frustrovaný z množství rezolutních ‚pravd‘. Zdá se, že lze popírat i přírodní zákony, o kterých jsme si mysleli, že jejich znalost sdílíme vespolek,“ uvedla Petra Kosová.

Tvůrci se nejprve inspirovali hrou dramatika Luigiho Pirandella (Každý má svou pravdu), aby si nakonec půjčili jen upravený název a vytvořili zcela autorský kus.

Další novinku chystá Divadlo Alfa na únor. Bude jí groteska ve stylu spaghetti westernů Pádístepí, náčelník Bizonů, které budou slušet tradiční maňásci. Režisér Tomsa Legierski tentokrát oslovil autory Blahoslava Fajmona a Martina Marka, kteří pro plzeňské divadlo píší poprvé.

V březnu nabídne Alfa pod názvem Odysseus premiéru dobrodružného výletu do světa řeckých bájí. Poslední novinkou sezony bude v květnu pohádková detektivka Zločin v říši pohádek.