A na jaká představení je možné zakoupit si lístky? Od 12. do 18. července se v plzeňské Proluce odehraje sedm repríz komedie Carla Goldoniho Lhář, která měla v loňském roce premiéru na scéně na náměstí Republiky a exceloval v ní Roman Zach.

A už od 28. června bude v Proluce premiéra anglické detektivní klasiky s Sherlockem Holmesem Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! Autory dramatizace Psa baskervillského A. C. Doyla jsou Jiří Janků a Petr Svojtka, který se také ujal režie. Toto představení se v plzeňské Proluce bude hrát do 9. července. Obsazení jednotlivých rolí se v současné době řeší. Stejně jako v předchozích letech se v originální inscenaci pod širým nebem sejdou herci z plzeňských profesionálních souborů, ke kterým se připojí nejméně jeden herec či herečka zvučného jména z pražských divadel.

Součástí festivalu bude už druhým rokem Taneční léto pod plzeňským nebem připravené ve spolupráci s Tancem Praha. Tanečníkům bude patřit pět červnových dnů. V jeho rámci se v Proluce např. představí multižánrový projekt tanečnice Lenky Vacovské a zpěvačky Lenky Dusilové One step before the fall (17. a 18. června).