Letos přinese premiéru Podivného odpoledne dr. Zvonka Burkeho, nejznámějšího díla Ladislava Smočka. V hlavní roli bude obsazen mladý herec Divadla pod Palmovkou Jakub Albrecht, novinkou je představitel jeho bytné, vdovy Outěchové, kterou ztvární Milan Šteindler. Oba se přitom na festivalu představí poprvé. „V pěti z šesti inscenací této hry hraje vdovu Outěchovou muž. A také my jsme se rozhodli tento úzus dodržet. A kdo jiný z českých herců by to měl být, než Milan Šteindler, myslím, že jeho zkušenosti z podobných žánrů jsou značné a že to bude správné spojení,“ uvedl režisér letního představení Šimon Dominik. „Přemlouvat jsme ho ani moc nemuseli, spíš bylo nutné sladit termínové záležitosti. A jsem rád, že to dobře dopadlo,“ doplnil k jednání s hvězdou Divadla Sklep.

Šteindler se navíc kromě této role stane i průvodcem festivalu. „Ve žluté pláštěnce a se žlutým průvodcovským deštníkem bude v rámci kampaně zvát diváky na představení hlavního i vedlejšího programu i do města Plzně,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

Prezident Miloš Zeman
Zemana ve třídách nahradil státní znak

V dalších rolích nové inscenace se objeví tváře už známé z předchozích ročníků festivalu Diana Toniková, Petr Konáš a Michal Štěrba.

Divadelní léto se letos poprvé přesune z centra města a odehraje se v parku před budovou Českého rozhlasu na náměstí Míru. „Dostali jsme na výběr z několika lokací, vybrali jsme si jednoznačně náměstí Míru. Je to bezvadné místo, byť je to velký prostor, je sevřený parkem a diváci se tady budou cítit dobře,“ komentoval volbu místa Dominik.

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho bude mít premiéru 2. července, ve dnech 6. - 8. 7. a 10. - 16. 7. pak budou mít diváci možnost navštívit deset repríz.

Mariánská Týnice.
V kraji začalo klání o stavbu roku. Zájemci se mohou hlásit do konce května

Druhou částí hlavního programu bude představení Romeo a Julie v podání Spolku Kašpar, které bylo na divadelním létě uvedeno už loni. Obnovenou premiéru bude mít 20. 7., reprízy jsou na programu 21. - 23. 7.

Vstupenky na doprovodný program začne Divadelní léto prodávat později. Nabídne inscenaci studentů DAMU s pracovním názvem Pláž, večer muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla pod širým nebem Jsme muzikál! A tradičně i Slam Poetry All Stars s hvězdami české slam poetry scény. „Je ale možné, že se doprovodný program ještě rozšíří,“ uvedla za organizátory Daniela Vítová.