Studenti třetího ročníku alternativního a loutkového divadla pražské DAMU ve své novince přemítají, zda je dnes ještě zodpovědné jet na dovolenou k moři. „Ležíme na lehátkách, posloucháme šumění umělého moře a snažíme se nějak vyrovnat s dopady klimatické krize. Pojďte si užít na jeden z posledních ostrůvků klidu, které ještě zbývají,“ zve na představení herec Jakub Jelínek. Už od 19 hodin bude ale na místě probíhat malá „plážová“ oslava 15. narozenin Divadelního léta.

Při ní si diváci a příznivci festivalu na plážových lehátkách, pod palmou a s letním drinkem v ruce zavzpomínají na předcházející ročníky festivalu. „Na místě bude hrát DJ a my bychom rádi, kdyby nám návštěvníci pomohli dotvořit letní pohodu tím, že si vezmou plážové oblečení nebo doplňky,“ ředitelka festivalu Divadelní léto Marcela Mašínová. Vstupné na tento večer, ať už s oslavou, nebo jen na představení je 250 Kč. Vstupenky jsou v prodeji na síti goout.cz.

Z předání Umělecké ceny města Plzně za rok 2021.
Umělecké ceny města Plzně byly rozdány. Do síně slávy vstoupil Josef Mištera

Hned následující den se ve 20.30 scéna Divadelního léta rozezní muzikálovými hity. Představení Jsme muzikál! muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla nabídne to nejlepší ze současného repertoáru plzeňské scény s ochutnávkou hitů z titulů příštích sezon. Příjemným večerem pod otevřeným nebem provede šéf muzikálového souboru DJKT Lumír Olšovský a vstupenky jsou ještě k dostání.

Hlavní program 15. ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem bude na náměstí Míru probíhat od 2. 7. do 25. 7. a nabídne především premiéru a deset repríz komedie Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho.