„Svůj um přijedou porotě i divákům předvést vítězové oblastních kol,“ informuje Alena Svobodová, ředitelka přehlídky s tím, že vítěz z Kaznějova postoupí na přehlídku Jiráskův Hronov. V porotě usednou dlouholetá dramaturgyně a lektorka Divadla J. K. Tyla v Plzni Marie Caltová, bývalý ředitel divadla Na Vinohradech František Laurin a herec a režisér Vilém Dubnička.

Večer v sobotu 13. dubna bude v Šutru jako inspirativní představení uvedena prý docela ujetá komedie Srnky v podání Divadelního studia D3 Karlovy Vary, která v březnu zvítězila na oblastní přehlídce v Horažďovicích, kde soutěžila činoherní představení.

V dubnu série oblastních přehlídek divadelních ochotníků a amatérů vrcholí. Několik jich organizuje i centrum pro kulturní a sociální projekty Johan. Mají za sebou už několik regionálních kol dětských přehlídek, poslední březnový víkend připravují přehlídku Poezie na rynku v Klatovech. „A hned první víkend v dubnu spolu s Loutkovým divadlem v Boudě připravujeme v plzeňském M-Klubu Pimprlení neboli oblastní klání loutkových divadel,“ informuje Eva Gažáková, která v centru Johan koordinuje divadelní přehlídky.

„Hned další víkend se v plzeňském Moving Station koná přehlídka Na hraně, v níž soutěží studentská a experimentální divadla a na konec dubna připravujeme v Dobřanech dětskou přehlídku Tartas,“ informuje. Dodává, že celkem se přehlídek, které Johan v dubnu pořádá, zúčastní na čtyři desítky souborů. „Doporučuji každému, kdo má rád divadlo, aby se na některé představení přišel podívat. Soubory nejsou poplatné žádnému mainstreamu, nesázejí na jistoty, s chutí experimentují, takže diváci si mohou užít pestré divadelní formy,“ zve Gažáková. Dodává, že na přehlídky organizované Johanem je vstup na představení 50, na celý den 100 Kč.

Nejúspěšnější sportovec Plzeňského kraje Patrik Hrošovský z FC Viktoria Plzeň
FOTO: Sportovním králem je Hrošovský, hvězdou Gulaš