A udělal jí tak radost díky našemu Deníku! „Jednou večer, tak jak čas od času činím, jsem si četl přes internet v Plzeňském deníku, kde jsem našel i článek o Vás k příležitosti Vašich narozenin,“ napsal kytarista, absolvent Konzervatoře v Plzni z roku 1978. Jubilantce, dlouholeté profesorce konzervatoře a docentce Pedagogické fakulty Západočeské univerzity, bude navíc 14. února věnován koncert mezinárodně úspěšného Kvarteta Martinů.

Vlasta Bokůvková ani nevěděla, kam Václava Šilpocha osud zavál. „Od roku 1983 bydlím a vyučuji hudbu v Saint Louis v USA. I já se tedy připojuji s gratulací a milou vzpomínkou na Vás. Jako student jsem byl Váš obdivovatel nejen pro Vaše vědomosti, ale i pro Vaši přirozenou schopnost ovládání pozitivních vztahů se studenty,“ napsal někdejší žák jubilantce. „Děkuji Vám za Váš vliv, který jste na mne měla jako profesorka, za pozitivní vliv, který mě provází dodnes,“ zdůraznil český kytarista ze Saint Louis a ještě dodal: „Prosím, omluvte moji češtinu.“ Jeho řádky však dokazují, že omluva je zbytečná, čeština je obdivuhodná.

Ač narozeniny oslavila již 6. ledna, a to také přijetím u primátora města Plzně Martina Baxy, slavnostní koncert mohou všichni přátelé Vlasty Bokůvkové navštívit nadcházející pondělí od půl osmé večer v plzeňském Domě hudby. Kvarteto Martinů, jehož členem je i její další bývalý žák, violista Zbyněk Paďourek, přednese hudbu jejímu srdci obzvlášť milou – skladby českých autorů Škroupa, Dvořáka a Martinů.