Tato legenda britského rocku se k projektu Plzeň 2015 připojila na poslední chvíli na konci října minulého roku. Bude hrát 28. října v ČEZ Areně Plzeň a o den dříve vystoupí v Ostravě, městě, které s Plzní soupeřilo o titul Evropského hlavního města kultury.

Legenda britského rocku

„Deep Purple v Plzni samozřejmě nevynechám," říká rozhodně plzeňský rocker Jiří ´Ozzy´ Kubík. „Na koncerty této hardrockové mámy jezdím do blízkého zahraničí již od roku 1990 a neunikl mně ani jeden koncert ´Párplů´ v tuzemsku," dodává a pokračuje: „Už bylo na čase, aby se objevili i v Plzni, kde mají i početnou základnu fanoušků – pamětníků, kteří kdysi sledovali tuto kapelu na dosažitelných kanálech západoněmecké televize. Deep Purple byli též zásadní inspirací i pro celou regionální rockovou scénu sedmdesátých let." Jiří ´Ozzy´ Kubík doufá, že ´párplovský´ koncertní setlist bude hlavně čerpat z nejslavnějšího období kapely z let 1970-1973 a že zazní písně jako Smoke And The Water a další klasika. Jiří ´Ozzy´ Kubík má ke kapele Deep Purple nejen fanouškovský, ale i pracovní vztah. Jako promotér připravuji dva české koncerty jejich současného varhaníka Dona Aireyho. Ten zahraje se svým sólovým projektem v březnu v Praze a ve Zlíně. „Pro fanoušky tohle může být vítaný předkrm před říjnovými koncerty Deep Purple," míní.

Petr Novák z agentury Live Nation, která pořádá koncerty kapely Deep Purple v České republice už od devadesátých let minulého století, říká, že v tuto chvíli můžeme potvrdit, že o plzeňský koncert je velký zájem: „Vždyť je to první návštěva této legendární kapely v Plzni," připomíná a pokračuje: „Deep Purple jsou klasickým příkladem velmi slavné a uznávané kapely, která rozhodně nemá jakékoliv přemrštěné požadavky nebo hvězdné manýry – z vlastních zkušeností mohu říci, že Deep Purple jsou nejenom skvělí hudebníci, ale také moc fajn lidé, což jistě může potvrdit jakýkoliv fanoušek, který se s nimi setkal. A do Plzně se těší, přeci jen v tomhle městě ještě nehráli a prý si dají záležet, aby po sobě nechali dobrou koncertní navštívenku."

Informace o přesném počtu prodaných vstupenek však pořádající agentura neposkytuje. Vstupenky na říjnový plzeňský koncert kapely Deep Purple stojí od 790 do 1390 korun. Nejlevněji vyjde stání v kotli. Nejdražší jsou vstupenky na tribunu s dobrým výhledem na pódium. V ostravské ČEZ Areně činí cenové rozmezí na koncert této britské skupiny 790 až 1090 korun. Za 790 jsou lístky ke stání, avšak stání přímo u pódia stojí 990 Kč. Za 1090 Kč jsou nejlepší vstupenky k sezení, sezení s horším výhledem je možné pořídit i za 890 nebo 790 korun.

Lynyrd Skynyrd

Další rocková legenda – kapela Lynyrd Skynyrd – se do Plzně chystá v květnu. Na Svátek práce vystoupí v Areálu ploché dráhy v Plzni na Borech a předkapelou jim bude český Žlutý pes. Vstupenky ke stání stojí 490 korun, za stání u pódia fanoušci Lynyrd Skynyrd zaplatí 750 Kč. Držitelé plzeňské karty mají nárok na dvacetiprocentní slevu. „Lístky na kapelu Lynyrd Skynyrd se prodávají velmi dobře, už si je koupilo několik tisíc fanoušků této kapely," informuje Mirka Reifová, mluvčí společnosti Plzeň 2015, a dodává, že k tomu jistě přispěla i nadstandardně nízká cena, neboť jinde v Evropě stojí koncert kapely Lynyrd Skynyrd až čtyřnásobek plzeňské ceny. „Příznivou cenu vstupenek můžeme nabídnout díky tomu, že se jedná o dárek fotbalového klubu Viktoria Plzeň Plzeňanům. Většinu nákladů hradí majitel klubu," informuje Mirka Reifová.