Podle klasických českých pohádek za dramaturgie Petry Kosové připravuje ve své režii představení Honza. Honza? Honza!. Prozradil, že mu pohádky o Jancích, Jeníčcích a Honzech už dlouho nedaly spát, a tak napsal scénář, v němž čerpal z variant tří známých pohádek. Děj zasadil do měst, jež se po Janech jmenují – do českých Janovic, jihoafrického Johannesburgu a italského Janova. Chybět nebudou lakomí sedláci, strašidla a drak. Inscenace je určena nejmenším divákům.

V prosinci si Divadlo Alfa spolu se svými diváky připomene 100. výročí vzniku republiky hrou Kde domov můj? autorů Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka. Je určena divákům od 12 let. Autoři spolu s herci jim předloží k zamyšlení, co opravdu začalo v roce 1918 a trvá dodnes, jak moc blízké a příbuzné jsou si republika a demokracie.

Únorová premiéra bude patřit hororu. Koralína má být strašidelná pohádka o tom, že zlo se často skrývá za přívětivou tváří. Podle britského autora Neila Gaimana ji pro Alfu připraví Natálie Preslová a Linda Dušková.

Cirkus zlodějů bude mít premiéru v květnu. Podle literární předlohy známého současného britského spisovatele Williama Sutcliffa hru adaptuje Petra Kosová. Režisérem bude umělecký šéf Alfy Tomáš Dvořák.

Dny vědy a techniky v Plzni
ZČU opět organizuje Dny vědy a techniky